AccessTr.neT

Tam Versiyon: Birden fazla veritabanına bağlı Form Uygulması Örneği
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Birden fazla veritabanına bağlı Form Uygulması Örneği elinde mevcut olan var mı?
Aklımdaki projede Şahıslar, Adresler, Firmalar, Araçlar kategorrolerini dbSAHIS, dbADRES vs. adlarda farklı mdblerde ilgili alt toblaoları ile beraber tutacam yine farklı bir Formlar dan çağıracam. bu na benzer örnek var mı?
Örnek:
Formlar.mdb içerisinde fSAHIS formunu çağırdım.
txtVATNO alanına vatandaşlık numaramı gireceğim ve txtADI txtSOYADI gibi bilgileri dbSAHIS.MDB içindeki tblSAHIS tablosundan alacak, lstADRESID nesnesine yine dbSAHIS.mdb içindeki tblADRES tablosundan AdresID'isi/leri gelecek. (vatno ile bağlı) bu ID ye bağlı adres, lstADRESID ye tıklanılınca dbADRES.mdb içindeki tblBAGBOLNO tablosundan tıklanan ID de ki adres gelecek.

Amaç bu tabloları içieren mdb lerim bitmek üzere form tasarımına geçmeden önce sormak istedim.
ADO kullanmak zorundasınız. Diğer türlü aynı formda birden fazla tablo kullanımı programınızı çok yavaşlatacaktır.
(20/01/2011, 16:41)alpeki99 yazdı: [ -> ]ADO kullanmak zorundasınız. Diğer türlü aynı formda birden fazla tablo kullanımı programınızı çok yavaşlatacaktır.

Excel vb ile ADODB yöntemini kullanıyorum ve iki vtXXX.mdb dosyaları ile çalışıyorum. Ancak Acces vb da ADODB kodları nasıl yazılıyor hala anlayamadım. O yüzden örnek araştırıyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sitemiz Kod Bankasında ADO diye arama yaptırırsanız Eşref Hoca'nın eklediği çok sayıda örneği inceleyebilirsiniz.

Diğer yandan tüm özellikler ile ADO örneği olan dosya adresi şu şekildedir:

<a href="https://accesstr.net/konu-ado-ile-yapilmis-tum-ozellikleri-ile-bir-form-uygulamasi.html">Ado İle Yapılmış Tüm özellikleri ile bir form uygulaması</a>

26 numaralı mesajda da ayrıca bir örnek dosya eklenmiş durumda.
teşekkürler hocam inceleyeceğim. Şimdilik bu kadar, yardımınıza ihtiyaç duyanda rahatsız edeceğimden emin olabilirsiniz Img-grin
dış mdb deki tablolarla ilgili olan var mı hocam.
Sayfalar: 1 2