AccessTr.neT

Tam Versiyon: Birim Seçme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba Arkadaşlar;

Dün Birim çevirme ile ilgili soru sormuştum. Cevabını sağolsunlar Yandemir ve Sledgeab vermişti.Sledgeab'ın Attığı dosyaya Birim adına ve veri tipi metin şeklinde bir alan ekledim. ve formada açılır liste olarak ekledim.

İşlev şöyle olacak;

Birim alanı içinde Boy,Metre, Adet ve Paket adlarını barındırmalı. Boy alanını Seçtiğimde sadece Boy değerini versin. Aynı şekilde diğer yani Metre, Adet ve Paket Alanlarından birini seçtiğimde boy alanında ki özelliği bu alanlarda da kullanabilsin. Teşekkürler.
böyle birşey mi?
Tekrardan Mrblar;

Sayın Yandemir hocam, dediğim o şekilde değil. Rarın içine ekledim resminide çektim üstünde açıklama yazdım. Burdanda biraz anlatayım;

Ben miktar girip birimi seçtiğimde seçtiğim o birime göre toplam birim sayısını verecek. Sizden aldığım derslede tablo bağlantıları yaptım. İlgileriniz için sonsuz teşkkürlerimi sunarım.
Tamam Hocam olayı çözdüm. Bakalım Vb Kodlarımı beğenecekmisinizImg-grin
evet kodların iyi yalnız birimi açılan kutu ile seçtirmende fayda var. kullanıcı ahmet mehmet de yazabilir oraya. Img-grin

elseif tabirini en son 1990 yılında kullanmıştım Img-grin