AccessTr.neT

Tam Versiyon: Bugünkü Tarihten Büyük Tarih Girilemesin
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi akşamlar,
Yaptığım örnekte birkaç sorum var, ilgililenirseniz sevinirim;
* Tarih bilgisi kısmına bugün den sonraki bir tarih giremesin (mesela; 06.03.2011)
*Ana kalemde seçilene göre alt kalemin gelmesi
*Tutar kısmına 0(sıfır) girildiğinde bir mesaj kutucuğu ile uyarması ve
*Hiçbir alan boş bırakılmasın (Bu boş bırakılmama form tasarımında Gerekli özelliği dışında bir yöntem ile lütfen)
[attachment=12958]

Yukarıdaki sorunlara yardımcı olursanız sevinirim. Belki sorularım çok basit düzeyde ama yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler...
Sorularınızı Topluca Sormak Yerine Ayrı Ayrı Sorarsanız ve Çalışmanızı 2003 Formatında Eklerseniz Hızlı ve Sağlıklı Bilgiler Alırsınız.Ayrıca Lütfen Site Kurallarını Okuyunuz.
Tarih bilgisi kısmına bugün den sonraki bir tarih giremesin (mesela; 06.03.2011)
* Örneği İnceleyebilirsiniz.Geçerli Tarih Almak İçin Date() Fonksiyonunu Kullandım.
* Örnek Olması Açısından kisi_Id Alanını Boş Geçmemesi İçin Bir Komut Ekledim.Diğer Kutular İçin Aynısını Uygulayabilirsiniz.
Teşşekkürler, diğerleri için yapayım ama ben tarihte bügunden sonraki bir tarih mesela 07.03.2011 yazamamasını istedim. Ama onun dışında bugün ve daha öncesini yazabilmeli 05.03.2011 veya 28.02.2011 gibi.
Birde ana kalemde seçilene göre alt kalemin gelmesi sorununa çözüm bulursanız sevinirim.
Tarih metin kutusunun Güncelleştirme Sonrasında olayına aşağıdaki kodu yazınız.

If Me.tarih > Date Then
MsgBox "Geçersiz Tarih", vbOKOnly + vbCritical, "Eksik Bilgi"
tarih = Date
End If
Sayfalar: 1 2