AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alınan ilaçlar listesine birden fazla ilaç bilgisi aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Ben Eczane takip programıyla uğraşıyorum. Her şeyi yaptım fakat birden fazla ilaç almak istenildiğinde satılan ilaç bilgilerim hepsini reçete formuma satılan ilaçları aktaramıyorum. ADO ile yapmak istemiyorum. hata ile karşılaşıyorum. Bi fikri olan var mı ?
Şeyma T_RECETE tablosunda ilaç için 1 yer ayırmışsın o yüzden birden fazla ilaç kaydedemezsin. Ama zaten bir kaç tane yapsan da pek kullanışlı bir yol olmaz. Burada yapman gerekn reçetedeki ilaçları ayrı bir tablo yapıp recete_id sine bağlaman.
Şimdi T_RECILAC diye bir tablomuz olsun. Bundaki alanlar şöyle olmalı:
Kayıt_id
Receteno
ilacno
adet
kullanım

Reçeteyi kaydettikten sonra ilaçları kaydederken, reçetenin _id sini receteno ya, ilacın _id sini de ilacno ya kaydet.
Sonra reçete_id ye göre sorgu yaptığında o recete_id si hangi receteno larda varsa o ilaçları listeye getirmiş olursun.
Sayın hocam Recılac diye bir tablo oluşturdum. ilişkileri ayarladım. Ve bir sorgu oluşturdum. eklediğim listenin de satır kaynağını da o sorgu yaptım fakat sadece o recete idsi gözüküyor. Anlamadım sanırım.
Şeyma şimdi öncelikle reçeteyi kaydetmeliyiz. Formunda Alınan ilaçlar listesini, ilaç kutusunu, ücret,adet,maliyet ve alınacak tutarları kaldır. Reçeteyi o şekilde T_RECETE tablosuna kaydet. (adım adım yaparsak daaha çabuk öğrenirsin diye düşünüyorum)
ilac kutusu ucret adet maliyet onlar benim tablomdaki değerler. tablodan da siliyim mi ?
Şu an sadece formdan.
Sayfalar: 1 2