AccessTr.neT

Tam Versiyon: formdan sorgulama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
öncelikler iyi günler

yapmak istediğim 2 şey var ama uzun uğraşlar sonucu yapamadım belki forumda vardır ama istediğim gibi bir örneğe rastlayamadım şu kişiler adlı formda iki tane alan var birincisi il adında açılan kutu diğeride liste8 adında açılır liste

1.

açılan kutuda seçtiğim il ile alakalı olan kişiler aşağıdaki listeye gelsinler. (sorgu ile yapabiliyorum ama seçim çok olunca ve formdan nasıl sorgulatacağımı bilmediğim için başarısız oldum)

2.

aşağıya gelen isimlerden birine tıkladığım zaman (tek tıklama) onunla ilgili bilgiler forma otomatik gelsin

umarım yapılabilir birşeydir. yapabilirseniz veya bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi günler
Nasıl yapıldığını merak ederseniz takıldığınız yerleri çekinmeden sorunuz.
çok teşekkür ederim tam istediğimiz gibi acaba nasıl yapıldığınıda anlatırsanız bir kaç yerde kullanmak istiyorum
peki kişiler tablosundaki telefonu alanını sorguya nasıl dahil edebiliriz. yani diyelimki açılan kutudan ili seçtik ama telefonu olanları listelemesini istedik bunu nasıl yapabiliriz. (telefonu alanı "var" ya da "yok" şeklinde olacak)

SELECT kişiler.id, kişiler.adi, kişiler.soyadi, bilgiler.ili FROM kişiler INNER JOIN bilgiler ON kişiler.id = bilgiler.kisi_id WHERE (((bilgiler.ili)=[Formlar]![kişiler]![Açılan Kutu10]));
İşten ilk fırsat bulduğum anda açıklamasını yazarım.
bekliyorum