AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kayıt Kaynağı özelleştirilmiş Raporu, Form Üzerindeki Butona bağlama?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

https://accesstr.net/konu-rapora-tabloda...-alma.html

Bir önceki aşamasını yukarıda linkini verdiğim konuda, yardımlarınızla tamamladığımız problemimin son aşaması için tekrar yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Problem:

Kullanıcı gerekli verilerin kayıt işlemini form üzerindeki textboxları kullanarak yaptıktan sonra, arama butonuyla aradığı oda numarasının verilerini form üzerindeki textbox lara çağırıyor ve rapor butonuylada rapora aktarıyor.

Kayıt ve arama işlemleriyle ilgili herhangi bir sorun yok. Sizden ricam Form üzerinde bulunana Rapor_T adlı butonun Nem adlı rapora bağlanması.

Önceki konuda sayın "nsahin" raporlama işleminin combobox ile çözmüştü ancak bu çözüm benim projem için uygun olmuyor.

İstediğim:
Form üzerindeki combobox kaldırılacak onun yerine rapor, Rapor_T adlı butondan açılacak.

Çözüm için vakit ayırabilecek arkadaşlara teşekkürler...Kolay Gelsin.
Ben böyle birşey anladım.
(02/06/2011, 11:28)nsahin yazdı: [ -> ]Ben böyle birşey anladım.

Tekrar merhabalar,

DoCmd.OpenReport "NEM1", acViewPreview

=Forms!Nem!ayKutusu

Hızlı ve kesin yanıtınız için çok çok teşekkür ederim.

Biraz inceleyince kafamı karıştıran bir şey oldu Img-grin

acaba ayKutusuna yazılan veri yerine TumListeden seçilen oda numarasına ait verilerin raporlanması için ne yapılabilir?

Raporun "Kayıt Kaynağı" stırındaki

=Forms!Nem!ayKutusu  kodunu

=Forms!Nem!TumListe

olarak değiştirdim ama ezbere yaptığımdan çalışmadı.

Sayın prtkl;
Aşağıdaki örneği inceleyiniz.
Kolay Gelsin.
Sn.Kur@al,

Desteğiniz için sağolun. Rapor_T görevini çok iyi yerine getiriyor örneğinizde ancak;

Bundan önceki konuda çözüm ürettiğimiz kısım tekrar başa dönmüş Img-grin Çözüm ürettiğimiz konuya yabancı olan arkadaşların geriye yönelik bütün iletileri tekrar okumasına gerek bırakmadan kısa bir özet yapayım dilerseniz.

Kullanıcı Kayıtlarını tuttuğu Odaların A ve B bölümlerinin verilerini sırasıyla ( önce A yı sonra mutlaka B yi) form üzerinden işleyerek tabloya verileri kaydediyor. Daha sonra raporlamak istediği odayı Bul butonunu kullanarak TümListe de süzüyor.Raporlamak istediği odayı TümListeden seçiyor ve Rapor_T butonuna basarak Raporluyor.

Önemli olan nokta örneğin 2 numaralı odanın verileri raporlanacaksa TumListe'den 2A ya ya da 2B ye tıklanıldığında raporda bu adaya ait hem A hem de B bölümü alt alta listelenmeli; seçimi yapılmamış herhangi bir oda raporda yer almamalı.

Sn nsahin in desteğiyle en son kaldığımız noktada "ayKutusu" na yazılan oda numaralarının A ve B bölümlerinin alt alta raporlanmasını sağlıyorduk. Ancak Bunu TümListe den seçim yaparak raporlanmasını sağlayabilir miyiz?
Çözüm yolunu bu yaklaşıma göre şekillendirirseniz memnun olurum. Kolaygelsin.
Sayfalar: 1 2