AccessTr.neT

Tam Versiyon: Geçmişi kaydetme sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Arkadaşlar merhaba.
ben bi aracı görevlendiriyorum. daha sonra aracı başka bi yere görevlendiridiğim zaman eski görevlendirdiğimin üzerine yazmak zorunda kalıyorum.
araçların sabit kodları bulunmakta. o kod a farklı görevler girmek, hangi tarihte nerede çalışığının kaydını tutmak istiyorum.
bunun için veri girişini veri tablosundan yapıyorum, formdan değil. formdan yaptığımda da üzerine yazıyor çünkü araç kodu sabit olduğu için mükerrer kayıt girmesini engelledim.
ne yapmam gerekiyor. yol gösterirseniz sevinirim.
iyi çalışmalar.
Sayın atwaster;
Bir tablo daha yapmalısınız ona da aracınıza verdiğiniz görevleri kaydedersiniz. Bu araçlar ve görevler tablosu arasında kuracağınız ilişki ile araca ait tüm geçmiş görevleri görebilirsiniz.
Ayrıca örnek eklerseniz size daha çok yardım etme şansımız olur. Ayrıca Site Kuralları gereği bu zorunludur.
örnek eklerseniz hemen yanıt alabilirsiniz.
ÖRNEK DOSYAYI EKLEDİM.
ACCESS ŞİFRESİ : 056545
BEN GÖREV EKLEDİĞİM DE OTOMATİK KENDİSİ GÖREVİ GİRDİĞİM TARİHLE BİRLİKTE KAYDEDİLMESİNİ İSTİYORUM. Bİ RAPOR ALDIĞIMDA HEM GÜNCELİ HEMDE İSTEDİĞİM TARİHLER ARASI RAPOR ALACAK ŞEKİLDE AYARLAMA YAPMAM GEREK.

BU KADAR İLGİ ALAKA İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
sayın atwaster;
siz birşeyler yapmışsınız, beraber yapmaya devam edelim.
sizden istediğim şu; sanırım iki tablomuz olacak birisinde araç kaydı olacak, diğerinde ise bu araçların çıktığı görevlerin kayıt edildiği tablo. doğru ise bu iki tablo için olması gereken başlıkları yazar mısınız?
Başlıklar aynı olacak. araç numaraları aynı kalacak fakat operatör, tarih ve görev yerleri değişecek.
Bi tabloda sürekli güncel görevlendirmeler bulunacak, diğerinde ise tüm görevlendirmeler. ben araç numarasını süzdürdüğüm zaman geçmiş tüm görevlendirmeleri görebilmem gerek.
Beraber yaparsak çok memnun olurum.
Yıllardır forumlarda bulunurum, bu kadar hızlı cevap veren bi yer görmedim.
Teşekkürler.
Sayfalar: 1 2 3