AccessTr.neT

Tam Versiyon: şahıs aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
benim bir sorunum var,
tek formda şahıs aktarı yapabiliyorum ancak iki alt form iç içe olan programda şahıs aktar yapamıyorum.

ekteki örnekte şunu yapmak istiyorum

program açılınca ana formu açılıyor , bunun alt formu olay, olayın alt formu ise kimlik formudur. ana formda buladı isimli metin kutusuna şahsın adını yazdığımda ilgili şahsı yeni açılanekle formuyla buluylorum. ancak bu açılan formu ana formun içindeki olay formu ve onun içindeki boş kimlik bilgilerine aktarma yapmak istiyorum. ekle formu açıldığındaki şahıs aktar tuşu ile kişinin bilgilerinin buraya aktarılmasını nasıl yaparım, kod nasıl yazılması gerekir şimdiden teşekkürler.
aşağıdaki kodu ekle formundaki butonun tıklandığında olayına yazarsan
formdaki kaydı kimlik tablosuna aktarır.

Dim rs As New ADODB.Recordset
rs.Open "kimlik", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
rs.AddNew
rs("adı") = Me.adı
rs("soyadı") = Me.soyadı
rs("dogum yeri") = Me.dogum_yeri
rs("dogum tarihi") = Me.dogum_tarihi
rs("kno") = Forms![ana]![olay].Form![no]

rs.Update
Set rs = Nothing
hocam kodları kopyaladım, ancak kodların çoğu kırmızıya döndü hata verdi, nerde hata yaptığımı anlayamadım. kodu aşağıdaki gibi yazdım çoğu kırmızı renkli oluyor. kodu örnekte uygulayabilirseniz çok sevinirim.

Dim rs As New ADODB.Recordset
rs.Open "kimlik",
CurrentProject.Connection,
adOpenKeyset, adLockOptimistic
rs.AddNew rs("adı") = Me.adı rs
("soyadı") = Me.soyadı rs
("dogum yeri") = Me.dogum_yeri rs
("dogum tarihi") = Me.dogum_tarihi rs
("kno") = Forms![ana]![olay].Form![no]
rs.Update
Set rs = Nothing
Kod yazma ekranında iken, Menüden Araçlar-Referanslar'a tıklayın.
Gelen Listede "Microsoft ActiveX Data Objects 2.? Library" nin seçili olup olmadığına bakın. (? işareti yerinde 2.1 , 2.5 vs.. olabilir)
Seçili değilse, alfabetik olan listede bu maddeyi bulup, ? yerinde en yüksek numaraya sahip olanı seçin ve tekrar deneyin.
Bu arada kodun başındaki "Private Sub Komut8_Click()" ve sonundaki "End Sub" ifadelerini umarım silmemişsinizdir. Sildiyseniz, komut düğmesinin özelliklerinde olay kısmında, tıklandığında olayına tıklayıp, bu kodu Private Sub ile End Sub arasına taşıyın.
hocam dediğinizi yaptım ancak yinede olmadı, örnekte sunduğum aktarma kodu tek formdaysa formdaki verileri aktarıyor, ancak alt form içindeki diğer alt formda bu sorunu çözemedim. örneğe uygulaylarak gönderebilirmisiniz
Sayın KARAHİSARLI ;
Ekteki örneği incelermisiniz.
Sanırım probleminiz çözülmüş olacak.
Kolay Gelsin.
Sayfalar: 1 2