AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tüm Access Nesnelerinden arama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Formdaşlar merhaba

Bir örnek uygulama incelediğimiz zaman herkes kendi Nesnelerini kendine göre isimliyor ve kod yazarkende bu isimleri kullanıyorlar. Örneğin incelediğim bir programda şu kod yazılı;

Dim stDocName As String
DoCmd.Close acForm, "yeninesnem"
DoCmd.OpenForm "GENEL ÖZELLİKLER", acNormal, "", "", acEdit, acNormal

ŞİMDİ BURADA yeninesnem ile GENEL ÖZELLİKLER şahsın kendi verdiği isimler. Ben bu kodu kendi örneğime entegre etmek istiyorum ama bu isimlerin nereye, hangi nesneye verildiğini bulmakta zorlanıyorum. Demem o ki Access te nereye ne isim verilmiş toplu şekilde görebileceğimiz bir yer var mı?
Access içinde pek çok yerde siz kodlarınızı yazarken ipucu çıkar. Mesela siz yukarıda DoCmdClose yazıp boşluk tuşuna basınca hemen orada neler kullanabileceğinize dair bir liste açılır. Bu listeden acForm seçip virgül koyduğunuz anda da bu defa yardım kısmında size oraya ne yazacağınıza dair bilgi verilir.

Bunun dışında yardım almak istediğiniz komutlar ile ilgili olarak Vba penceresinde sağ üst köşedeki yardım kutusunu kullanabilirsiniz.