AccessTr.neT

Tam Versiyon: alt veri sayfası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin. Ben bir veri tabanı oluşturdum. yazıyla anlatmak zor olacağı için resmini çizdim. Tek bir ürün tablom olacak ve bu tablonun içinde ürün türü var bu ürün türü tablolara bağlı olacak.mesela bır açılan kutuda ürün türü değerini yazıcı olarak sectıgımde alt tarafdaki açılan kutuda ürün adı değerinde yazıcı ismi yazmasını istiyorum. Nasıl yapabılırım ilgili arkadaşlarımıza duyrulur.

Problem resmin Sağ alt köşesine eklenmiştir.

[Resim: 10psnya.jpg]
Dlookup komutu ile yapabilirsin
Örnek eklemeniz gerekirken bu şekilde yardım talep etmektesiniz. Madem böyle bir yolu seçtiniz o zaman biraz daha meşakkatli olacak ama tablo isimleriniz, tablo alan isimleriniz nelerdir. Bunları belirtmeniz halinde belki yardım alabilirsiniz.
Resimde belli ettim alanları ve tabloları ama yıne söyleyeyim. Kutu içinde olanlar Tablo isimleri altındakıler ve yanındakıler alan isimleri. İlginiz için teşekkürler.

Ayrıca Örnek atsam daha çok uğraşılacak çünkü karışık bir veri tabanı var. atıcam 5 dk içinde. anlatımlı olarak.
Ürünler Tablosunun içinde olcak hepsi Resimden alıntı yapabılırsınız. Olmuşmu diye kontrol etmek için kullanıcı: mehmet Pass: 123456
Ve yeniurunalımı formunda gözükecek.

Yokmu bir çözüm?
Sayfalar: 1 2