AccessTr.neT

Tam Versiyon: Basit bir soru (Dosya Eklendi)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar Merhaba
Liste kutusunun çift tık yordamına
Dim stDocName As Stiring
Dim stLinkCriteria As String
StDocName = "...." ile devam eden kod yazdım. liste kutusundan sorgulama yapabiliyorum (FAra = Detaylı Ara). Yalnız şöyle bir sıkıntım var. Sorgulama yaptıktan sonra sorgu sonucuna çift tıkladığımda asıl form (FKayit = Kişisel Veri Sayfası) arka planda kalıyor. liste kutusunun olduğu formu sağa sola çekip asıl forma öyle bakabiliyorum ve asıl form etkin olmuyor. Liste kutusunun formu açık olduğu müddetçe asıl formu etkin yapamıyorum. Ancak Liste Kutusundaki formu kapatınca Asıl form etkin oluyor
- Yani Arama sonucu, veriye Çift tıkladığım zaman, sonucu gösteren form hep pasif ve arka planda kalıyor.

Yapmak istediğim Arama sonucunda ki veriye çift tıkladığımda veriyi asıl formda (FKayit) ön planda ve etkin bir şekilde (üzerinde oynama yapabileceğim tarzda) görmek.

Dosyayı ekte gönderiyorum.
Kullanıcı; 123
Şifre; 123

Birde Detaylı Arama Sayfası başlıklı form (FAra) çok geniş. Onu Sağdan sola doğru daraltamıyorum. Bu konuda da yardım ederseniz çok sevinirim.

Yardımlarınızı bekliyorum ...
Her iki formda açılan ve kalıcı özellikleri aktif olduğundan ara formunu kapatman gerekecek. Önce bulacaksın bulduğun üzerinde işlem yapmak için ara formunu kapatacaksın.
Kolay gelsin.

Private Sub Liste0_DblClick(Cancel As Integer)
Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "FKayit"
stLinkCriteria = "[Toplam Kayıt Sayısı]=" & Me![Liste0]
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria
DoCmd.Close acForm, "fara"
End Sub

Ayrıca formu daraltma için önce (Kaydı Açmak İçin ÇİFT Tıklayın !!!) etiketini daraltman gerek.
Hocam 10 numarasınız.
Çok teşekkür ediyorum...

Hocam birde şunu sorayım.
1- Detaylı Arama Sayfasındaki Sütunları ( İletişim Numarası, Kullanan TC NO .... ) nereden daraltıp genişletebilirim ...
2- FKayit formundaki Açıklama kısmının mouse un scroll tuşu ile aşağı yukarı gitmesini nasıl sağlayabiliriz. Normalde scroll yaptığımızda form aşağı yukarı gidiyor. Ben sadece açıklama kısmı aktif iken scroll ile bu alanın aşağı yukarı gitmesini istiyorum