AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ağa bağlı bazı bilgisayarlarda rapor çıktısının içeriği yazdırılamıyor?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

İlginç bir sorunla karşı karşıyayım. Kendi bilgisayarımda Projemi hazırladım. Uygulamaya geçiyorduk ancak ağa bağlı diğer pc nin rapor çıktılarında raporun sadece kenarlıkları çıktıda gözüküyor içeriği kağıda dökülmüyor. Acaba buna benzer bir sorunu daha önce yaşayıpta aşabilen varsa yardımcı olabilir mi ya da ne yapmamı önerirsiniz?

NOT: 3 ADET pc ve 2 adet yazıcı var (renkli:hp, siyah: olivetti)
veri tabanın tabloları ve formlar birbirinden ayrı, tablolar paylaşıma açık. Yazıcılar ağ üzerinden paylaşıma açık.
2 bilgisayar ile hem renkli yazıcıdan hemde siyah yazıcıdan sorunsuz raporlar çıktı alınıyor.
ancak 3. bilgisayar ile sadece renkli yazıcıdan sorunsuz çıktı alınabiliyor siyah yazıcıdaki çıktılarda raporun sadece kenarlıkları gözüküyor; içeriği gözükmüyor.

hangi makina yazıcıya yolluyor ise o makinada printer ayarlarında çözünürlük kısmını yükseltin. gri tonlamayı kontrol edin.
çözünürlük bütün pclerde 600 dpi olarak ayarlı ve diğer bütün ayarlarda aynı gözüküyor.

ek bir bilgi vermek istiyorum. Ben Access ile rapor çıktı almakta zorlandığım pc ile word de hazırladığım herhangi bir metni sorunsuz çıktı alabiliyorum. Sadece projenin rapor çıktısında bir sorun var gibi siteden indirdiğim bir kaç projelerden çıktı aldım sorun yok Img-cray

ama nasıl oluyorda bazı bilgisayarlarla aynı projeden cıktıyı sorunsuz alırken bazılarında sorun var çok ilginç...

Sorun yaşadığım pc lerde raporun ön izlemesi sorunsuz. Herşey yerli yerinde ama çıktıda sadece kenarlıklar çıkıyor, ağlamak üzereyim eğer bunu çözemezsem işim çok zor...
rapor önizlemede printer ayarlarında "print data only" seçeneği var onada dikkat edin işaretli ise resimler ve çerçeveler gelmeyebilir. sadece yazılar dökülür.
Dediğiniz ayar işaretli dğeil. Çıktı alabilmek için Tüm raporları yeniden tasarlamak zorunda kaldım. Tasarım görümünde raporun içeriğini boş yeni raporun içine kopyalayınca çıktı alabildim. Raporu içeriğiyle başka bir boş rapora birebir taşımakla çıktıyı alabilmek arasındaki bağlantıyı çözemedim Img-grin
Sayfalar: 1 2