AccessTr.neT

Tam Versiyon: kayıt düzenlerken uyarı mesajı görüntülenmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Merhaba arkadaşlar veritabanımda bulunan "fiyatlar" bölümünde (formunda) "yeni kayıt ekle" butonuna basılmadan, halihazırda bulunan kayıtların yanlışlıkla düzenlenmesini önlemek amacıyla eski kayıtları düzenlemeye yeltenenler için önce bir uyarı mesajı gösterilmesini istiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
tüm alanları kilitleyip sadece yeni kayıt butonuna basınca alanların kilidini açsan mantıklı olur diye düşünüyorum
onu düşündüm ama ya gerçekten düzenlemek isterse kişi o zaman nolucak,ayrıca o söylediğini nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum.
Nasıl yapabilirim dediğiniz için öneride bulunuyorum. Ben kendi programlarımda formdaki tüm alanları değiştirmeye karşı kilitliyorum. Ne zaman kullanıcı bilinçli bir şekilde düzenleme yapmak isterse Düzenle butonuna basıyor. Düzenle butonuda istediğim alanların kilidini açıyor.

metin_kutusunun_adi.Locked = True

ile kilitleyip

metin_kutusunun_adi.Locked = False

kilidi kaldırıyorum.

biraz bekleyin ilk fırsatta bakacağım
teşekkürler, bir d ekaydet butonu koydum o sayede düzenleme açıldıktan sonra tekrar kapanmasını sağlıyoruım,çok teşekkürler.
Sayfalar: 1 2 3 4