AccessTr.neT

Tam Versiyon: telefon rehberi çalışması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar yapmak işyeri için bir telefon rehberi hazırlıyorum. ama pratik olması açısından şöyle birşey yapmak istiyorum. her şahısa veya firmaya bir kategori atadım. sol taraftaki listede istediğim kategoriye tıkladığım zaman ortadaki listeye o kategoride bulunanların tamamının olduğu liste gelsin. bu listedende istediğim şahsı bulup tıkladığım zaman sağdaki forma bilgilerinin gelmesini istiyorum nasıl yapabilirim acaba. şimdiden teşekkürler
Sayın Muradoğlu;
Ekteki örnekte seçilen kategori(ler) listelenmektedir. Hiç seçim yoksa tümü listelenmektedir.
İsimler listesinden seçilende yandaki alanlarda gösterilmektedir.
Olumlu olumsuz dönersiniz memnun olurum.
Kolay Gelsin.
sayın kural istediğim şey olmuş çok teşekkür ederim. benim için sorun olarak; şu sol taraftaki kategorilerden birine tıkladığım zaman önceden seçili varsa onunla beraber seçili duruma geliyor. sadece biri seçilebilir olursa çok memnun olurum.
Ben aynı anda birden fazla kategoriyi görmek isterseniz diye o şekilde yapmıştım.
İsteğiniz aşağıda yapıldı.
Teşekkür ederim. sayın kural. istediğim gibi oldu. hazır siz buradayken bir şey sormak istiyorum. rehbere ismi yazılan bir şahıs bazen iki kategoride olabiliyor. mesela "iş kolu" ve "şahıslar" alanına koymak icap edebilir. Sağ taraftaki formun altına "açılan kutu" yerine çerçeve içine "onay kutusu" koyarak bunu yapmaya çalıştım. fakat yine şahıs için bir kategori seçebildim. ikincisini seçemedim. bunu yapmanın yolu nedir acaba.
Mesele tamamen değişik bir mecraya gitti şimdi. Bir kişinin birden fazla kategoride olma durumunu çözebilmek için yeni bir tabloya ihtiyacınız olacak Img-grin
Bütün kişilerin kategorileri oraya kaydedilecek. Seçerken o tablo esas alınarak sorgulanacak...
Sayfalar: 1 2