AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki Tarih Arası Sorgulama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayın arkadaşlar,
Dün açtığım konuda aldığım uyarı üzerine 2. sorumu ayrı bir konu açarak sormam gerekiyordu. Özür diliyorum.

2. sorum şu şekildedir.

2-Sorgulama yaparken 2 tarih aralığı (01.01.2011-31.10.2011 arası gibi) seçilebilmesinin sağlanması tarih aralıkları seçilmemesi halinde de diğer parametlere göre bütün verilerin gösterilmesini istiyorum.

İşin içinden bir türlü çıkamadım. Siz yardımsever arkadaşlardan bu konularda yardım istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
Sn.PENTAGRAM1334
Hangi form üzerinden veya hangi tablodaki verileri iki tarih arası sorgulayacaksınız bulamadım. Yardımcı olurmusunuz
Formlar bölümünde yer alan "TANIMLAMA"'da sorgulama ekranına ekleme yaparak. F-GIRIS'te ise anketörden tarih girilmesi isteniyor. Buradaki tarihler arası sorgulanmasını istiyorum.
Tarih konusunda F-Sorgu bölümünde tarih için ekleme yaptım. Ama sorgulatamadım.
Lütfen ek dosyaya bakınız.
Sorunuzu anlamaya çalıştım fakat tam olarak anladığımı söyleyemem buna rağmen anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
1. F-SORGU formunuzun üzerine Kısa Tarih biçimli "ilktarih" ve "sontarih" isimli iki metin kutusu oluşturun Giriş Maskesini "00.00.0000;0;_" yapın
2. Sorgunuzun tarih alanında ölçüt olarak aşağıdaki kodu yapıştırın
Between [Formlar]![F-SORGU]![ilktarih] And [Formlar]![F-SORGU]![sontarih] Or Like "*" & "*"

sanırım istediğiniz budur. Olumlu veya olumsuz geri dönüş yaparsanız memnun olurum.