AccessTr.neT

Tam Versiyon: alt formları bağlama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar;
karşılaştığım bir sorun var. ekteki zipin içinde resimle anlatmaya çalıştım.
accessi açınca karşımıza gelen bakım kaydı formundan plaka seçince hemen alttaki bakım bilgileri kısmı liste şeklide gelsin ve bakım için kayıt eklemelerimi yada güncellemelerimi buradan yapabileyim. bakım ile ilgili kayıtlarımda altındaki 2 formda gelsinler.
şimdiden teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
 Desktop.rar(148.62 KB)
ilişkilere dikkat edin
sayın C*e*l*o*y*c*e;
bakım kaydı1 ve bakım kaydı2 yi ilişiklendirmişsiniz tamam fakat bu iki tabloyu bakım kaydı tablosu ile ilişiklendirip bakım kaydı tablosunuda araç kaydı ile ilişiklendirmek istiyorum. yani formdan plaka seçince önce bakım kaydı tablosuna bilgileri girmem lazım (yada önceden girilenleri düzeltmekde olabilir) sonradan bakım kaydından kayıt girince bakım kaydı1 ve bakım kaydı 2 tablolarına bilgi ekleyip çıkarma yapmak istiyorum. siz bakım kaydı tablosunu aradan çıkarmışsınız Img-grin
tablo ve ilişkileriniz çok karışık,elli tane form var,hangisi bakım hangisi alt bakım karışmış,tavsiyem siz tablodan başlayarak ilişki ,sorgu ve formlarınızı düşünerek tekrar yapın,daha sonra sıkıntı yaşamamak ıçın bunu yapmalısınız kolay gelsin
sayın C*e*l*o*y*c*e;
kullanılmayan yanlızca bir form vardı. tablolarımıda kontrol ettim. bir problem yok sanırım. ama F_BAKIM_KAYDI formunu yeniden düzenledim.
üst alanları bağla ve alt alanları bağla kısmı varya oraya iki alt formdaki ilişkili alanları nasıl yazabilirim?
F_BAKIM_KAYDI formundaki AF_BAKIM_KAYDI formunun BAKIM_ID alanı ile alttaki diğer iki formın BAKIM_ID alanlarını nasıl bağlarım?

Ek Dosyalar
 MERCEDES SERVIS2.rar(48.57 KB)
Yine de çok karışık,tekrar baştan başlamanda ısrarcıyım,formların adlarını benzer yapma sonuna 1,2 koyarak ayırmışsın bence anlamlı güzel adlar vererek ayır derim...