AccessTr.neT

Tam Versiyon: Etiket Değerinin Metin Kutusuna Aktarılması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Değerli hocalarım mesaj gönderme konusunda fazlada becerili değilim hata yaptığım için herkesten özür dilerim,
Benim sorum Etiket kutusu değerinin metin kutusuna atması ve buna göre formda yeni kayıt açması.2 sorum ise müşteri çıkışlarında etiket kutusunun boş konuma gelmesi.Saygı ve hürmetlerimi sunarım.

Ek Dosyalar
 Etiket Kutusunden veri aktarma.rar(64.19 KB)
Yeni sorular için yeni konu açınız ayrıca sorununuzu mesajınıza yazarsanız yardımcı olabileceklerin sayısı artacaktır.
Kodu aşağıdaki ile değiştirirseniz;
Public Function tikladim(tiklanan As String)
DoCmd.SetWarnings False
If Dlookup ("bosdolu", "tbl_odalistesi", "odano=" & Int(tiklanan)) = -1 Then
DoCmd.RunSQL ("UPDATE tbl_odalistesi SET bosdolu = 0 WHERE odano=" & Int(tiklanan))
Controls("Etiket" & tiklanan).BackColor = 64
Controls("Etiket" & tiklanan).ForeColor = 16777215
Me.ODA_NO = tiklanan
Else
DoCmd.RunSQL ("UPDATE tbl_odalistesi SET bosdolu =-1 WHERE odano=" & Int(tiklanan))
Controls("Etiket" & tiklanan).BackColor = 12632256
Controls("Etiket" & tiklanan).ForeColor = 0
End If
DoCmd.SetWarnings True
Liste363.Requery
Liste361.Requery
End Function

Dolu olarak gösterdiğiniz son odanın numarasını metin kutusuna aktarır.
Sledgeab -Hocam eline sağlık sağolun var olun çok çok tşk ederim. Örneği bitirdikten sonra siteye ekleyeceğim saygılarımla.
Sevgili hocam kodu uyguladım ancak dolu oda etiketleri porgramı açıp kapattıktan sonra boş olarak gözüküyor neden olabilir,hatamı yapıyorum form ektedir yardımcı olursanız memnun olurum.
Ek Dosyalar
 oda_kayıt da Etiket.rar(67.76 KB)
hazırlanan örnekte
Sub KutuRenk()
On Error Resume Next

DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, acSaveRecord, , acMenuVer70
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70
For i = 0 To Me.Liste361.ListCount - 1
Controls("Etiket" & Me.Liste361.ItemData(i)).BackColor = 12632256
Controls("Etiket" & Me.Liste361.ItemData(i)).ForeColor = 0
Next

End Sub
ve
Private Sub Form_Current()
Call KutuRenk
End Sub
kodları eklenmişti. Son örneğinizde bu kodlar yok.

ayrıca, renk değiştirme sonrası kodlarda hatalı değişiklikler yapılmış. Ekteki uygulamayı deneyiniz.

Ek Dosyalar
 oda_kayıt_son.rar(52.91 KB)
Sledgeab hoca ne yazsam ne söylesem kafi gelmez sanırım eline koluna sağlık sizi fazla yordum kusuruma bakmayın birde kayıt silme işleminde dolu olan oda etiketininde silmeyle birlikte boş konumuna gelirse söyleyecej sözüm kalmayacak.. saygılarımla.
Sayfalar: 1 2 3 4