AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki farklı forumdaki bilgilerin çakışması halinde uyarı.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Sayın hocalarım Otel yönetimVt. adında programım var bunu içinde Oda Kayıt ve Rezervasyon diye 2 forum var burada yapmak istediğim Rezervasyon listesinde kayıtlı oda No ve Giriş tarihinin Oda kayıt formunda Kayıt yaptığım Oda No ve tarihle çakışması halinde Oda Kayıt formunda uyarı vermesi,ayrıca oda kayıt formunda giriş yaptıktan sonra kaydın Liste Kaydedilsinmi edlmesinmi şeklinde uyarı mesajı vermesi,şimdiden emeğinize sağlık,tşk ederim
Saygılarımla.
Ek Dosyalar
 Otel Yönetim-deneme.rar(409.89 KB)
odano metin kutusunun güncelleştirme sonrasında olayına aşağıdaki kod yazıldı.

On Error Resume Next
Dim OdaSira As Integer
Dim OdaKalan As String
OdaSira = Dlookup ("Kimlik", "[tbl_odabilgileri]", "[bosdolu]=0 And [ODA NO] =" & [odano])
OdaKalan = Dlookup ("[ADI] &' '&[SOYADI]", "tbl_musteri", "[odaid]=" & OdaSira)
If OdaSira <> 0 Then
MsgBox (odano & " numaralı odada " & OdaKalan & " isimli Müşteri Kalıyor.")
End If

[Resim: 13261873881.jpg]

Ek Dosyalar
 Otel Yönetim-deneme_sled.rar(242.6 KB)
Sayın hocam elinize sağlık,açılışta hatalı başvuru uyarısı alıyorum,kod hatası herhalde,bakabilirmisiniz.
Saygılarımla.
İndirdim denedim bir problem yok. Daha ayrıntılı bilgi ve resim ekleyiniz, referansları kontrol ediniz.
Ayrıca hocam uyarıyı Rezervasyon formunda değilde,oda kayıt formunda vermesi gerekiyor Örneğin Oda Kaydı yaptığımda eğer o güne rezerveli oda var ise şu uyarıyı yapması gerekiyor "Oda Rezervasyonlu" diye,sayagılarımla.
Nedendir bilmiyorum ama Oda Kayıt formunu tıkladığımda bende hata veriyor,uyarı şu eksik ve hatalı başvuru,saygılarımla.
Ek Dosyalar
 Otel Yönetim-deneme_sled.rar(242.6 KB)
Sayın yunusotel,

tbl_rezervasyon isimli Formda Oda No metin kutusundan çıkılınca gerekli uyarıyı yapıyor. Buradaki sistemi inceleyip diğer formda uygulayacaksınız. Bence her zaman lazım olacak bu işlemi öğrenmeniz menfaatinize olacaktır.

Diğer yandan yukarıdaki yazdığım mesajı keşke değerlendirseydiniz. Ne demişiz "referansları kontrol ediniz".
Sayfalar: 1 2 3