AccessTr.neT

Tam Versiyon: Birleşme Düzeni
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Değerli Üstadlarım
KISILER Dosyamda sorgu alanında ADRES isminde birkaç alanın birleşmesi mevcut.

ADRES: [Mahalle] & " " & [Mahallesi] & " " & [Cadde] & " " & [Caddesi] & " " & [Sokak] & " " & [SOKAĞI] & " " & [site] & " " & [sitesi] & " " & [Apt] & " " & [Apart] & " " & [ikamet_koy_ise] & " " & [Köy İkameti] & " " & [KAPINUMARA] & " " & [Kapi_No] & " " & [Belde] & " " & [BELDESİ] & " " & [ikamet_ilce] & " " & [ikamet_il]

Birleşme Gerçekleştiğinde, normal olarak ,alanlara bazı veriler girilmediğinde Veri boşlukları (Tabi Normal) meydana gelmektedir.Birleşmelerde aralıklar oluşmaktadır.Alanların resimde şağıdaki şekilde Acces sistematiği ile boşluklar oluşmadan birleşmesini (kelimelerin birer harf karakter aralığı ile peşpeşe sıralanamasını istiyorum.Saygılar

[Resim: 13282823531.jpg]

Ek Dosyalar
 BirleşmeDüzeni.rar(32.9 KB)
Kodu aşağıdaki gibi yazarsanız, cadde ve site adı boş olsa bile adresi mahalle sokak apt sırasıyla boşluk bırakmadan birleştirir.

Adres: IIf(IsNull([Mahalle]);"";[Mahalle] & " Mahallesi ") & "" & IIf(IsNull([Cadde]);"";[Cadde] & " Caddesi ") & "" & IIf(IsNull([Sokak]);"";[Sokak] & " Sokağı ") & "" & IIf(IsNull([Site]);"";[Site] & " Sitesi ") & "" & IIf(IsNull([Apt]);"";[Apt] & " Apartmanı ")

Ben sadece apt alanına kadar oluşturdum, geri kalanı eklersiniz,
Sn sledgeab
Çok Teşekkür ediyorum.Güzel oldu.Acaba bu tür kod yazılım dosyanın hacmini artırır mı.Yani dosyayı şişirir mi.? Ama mecburum bunu yapmaya. Çok Teşekkürler .İyi ki varsınız Selam
Sorguya veriler tablodan alındığı için veritabanının boyutunda büyüme olmayacaktır.
Konu cevaplanmış sorular bölümüne taşınmıştır.
Sn sledgeab
Sizin yukarıda yazdıklarınız çok güzel oldu.Ancak kendim uyarlamada zorlandım.Aşağıdaki alanları aynı şekilde birer harf aralıklarla birleştirmek için nasıl kod yazmalıyız.Tekrar size zahmet olacak.Saygılar

BİRLEŞME MESLEK VE DİĞERLERİ: [Meslegi] & " " & [Unvan] & " " & [unvan_cep_tel_icin] & " " & [Lakap] & " " & [Brans]
birlesme_meslek_ve_digerleri: IIf(IsNull([Meslegi]);"";[Meslegi] & " ") & "" & IIf(IsNull([Unvan]);"";[Unvan] & " ") & "" & IIf(IsNull([unvan_cep_tel_icin]);"";[unvan_cep_tel_icin] & " ") & "" & IIf(IsNull([Lakap]);"";[Lakap] & " ") & "" & IIf(IsNull([Brans]);"";[Brans] & " ")
Sayfalar: 1 2