AccessTr.neT

Tam Versiyon: Belli Bir Süre İşlem Yapmayınca Uygulama Otomatik Kapansın
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba
Access'de Belli Bir Süre İşlem Yapmayınca Uygulama Otomatik Kapansın.Böyle bir kodu nasıl oluşturabilirim. Bu konuda yardımcı olurmusunuz?
Örnek çalışma ekleyiniz.
bu konuyu bende cok arastırdım nedense bır turlu sonuca ulasamadım yani mevcut bilgiler var ama kullnmıs oldugum forma uygulayamadım bır turlu sanırım yapılmıs olan bır Access e sonradan ekleme yapmak sıkıntılı bır ıs oluyor yanı amatorler ıcın amator oldugunuz ıcınde baslangıcta cok yonlu dusunemıyorsunuz ılerledıkce eklemeler yapmanız gerekıyor bu da sıkıntı yaratıyor

ekteki calısmama bır turlu bu otomatık kapanmayı ekleyemedım bende malzeme arama formundada olsam vardiya defterı yazımdada olsam hangı formda olursam olayım bellı bır sure sure kapanmasını ıstedım olmadı ornek ektedır bır yanlıs var ama nerede onu bulamadım

Ek Dosyalar
 123.rar(586.43 KB)
selam

alttaki kodları açıklamarının bulunduğu olay yordamlarına yazın
formda 5 dakika içinde fare hareketi olmaz ise form kendiliğinden kapanacaktır

Public sayi As Integer
'formu ayrıntısının fare raşındığında olay yordamına
Private Sub Ayrıntı_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
sayi = 1
Form.TimerInterval = 50000
End Sub
'///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
'formun zaman dolduğunda olay yordamına
'zaman kısmını 50000 yani 5 dakika gibi
Private Sub Form_Timer()
If sayi = 0 Then
DoCmd.Close
Else
sayi = 0
End If
End Sub
her form için ayrı ayrı yapacaksınız bu kodu. timer kodundaki if then döngüsüne gerek yok.
peki Access dısında mouse hareket etsede programı kapatıcak mı sistem ???
Sayfalar: 1 2