AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kayda ait rapor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Örnekte AnaMenü1 formundaki listedeki kayıtlara çift tıkladığımda o kayda ait rapor açılsın istiyorum.Ama yapamıyorum.İkinci kayda çift tıkladığımda boş çıkıyor.Hocalarımın yardımlarını bekliyorum.
TEACHER.rar
Eokul raporunun kaynağını aşağıdaki ile değiştirin düzelecektir. Fakat tanımladığınız ilişki hatalı .
SELECT Veri.TCKimlikNo, Veri.Durumu, Veri.Adı, Veri.Soyadı, Veri.VelisiKim, Veri.[Sınıfı/Şubesi], Veri.ÖgrenciNo, Veri.YabancıDili, Veri.Resim, Veri.Uyruğu, Veri.[Baba Adı], Veri.[Anne Adı], Veri.Cinsiyeti, Veri.[Doğum Yeri], Veri.[Doğum Tarihi], Veri.[Nüfus İlçesi], Veri.[Nüfus İli], Veri.[Nüfus Mahallle/Köy], Veri.[Cilt No], Veri.[Aile Sıra No], Veri.[Sıra No], Veri.[Kayıt No], Veri.[Medeni Hali], Veri.Dini, Veri.[Kan Gurubu], Veri.[Kiminle Oturuyor?], Veri.[Oturduğu ev kira mı?], Veri.[Kendi odası var mı?], Veri.[Ev ne ile ısınıyor?], Veri.[Okula nasıl geliyor?], Veri.[Bir işte çalışıyor mu?], Veri.[Aile Dışında Kalan Var mı?], Veri.Boy, Veri.[Özel eğitim durumu], Veri.[Geçirdiği kaza], Veri.[Geçirdiği ameliyat], Veri.[Kullandığı cihaz protez], Veri.[Geçirdiği hastalık], Veri.[Sürekli hastalığı], Veri.[Sürekli kullandığı ilaç], Veri.[Kardeş sayısı], Veri.Kilo, Veri.[Aile Gelir Durumu], Veri.A_Uyruğu, Veri.A_Adı, Veri.A_Soyadı, Veri.[A_Doğum Yeri], Veri.[A_Doğum Tarihi], Veri.[A_Öğrenim Durumu], Veri.A_Mesleği, Veri.[A_Sağ\Ölü], Veri.[A_Birlikte\Ayrı], Veri.[A_Sürekli Hastalığı], Veri.[A_Engel Durumu], Veri.[A_E-Posta Adresi], Veri.[A_Tel (Ev)], Veri.[A_Tel (Cep)], Veri.[A_Tel (İş)], Veri.B_Uyruğu, Veri.B_Adı, Veri.B_Soyadı, Veri.[B_Doğum Yeri], Veri.[B_Doğum Tarihi], Veri.[B_Öğrenim Durumu], Veri.B_Mesleği, Veri.[B_Sağ\Ölü], Veri.[B_Birlikte\Ayrı], Veri.[B_Sürekli Hastalığı], Veri.[B_Engel Durumu], Veri.[B_E-Posta Adresi], Veri.[B_Tel (Ev)], Veri.[B_Tel (Cep)], Veri.[B_Tel (İş)], Veri.[1-TC Kimlik No], Veri.[1-Adı Soyadı], Veri.[1-Doğum Yeri], Veri.[1-Doğum Tarihi], Veri.[2-TC Kimlik No], Veri.[2-Adı Soyadı], Veri.[2-Doğum Yeri], Veri.[2-Doğum Tarihi], Veri.[3-TC Kimlik No], Veri.[3-Adı Soyadı], Veri.[3-Doğum Yeri], Veri.[3-Doğum Tarihi], Veri.[4-TC Kimlik No], Veri.[4-Adı Soyadı], Veri.[4-Doğum Yeri], Veri.[4-Doğum Tarihi], Veri.[5-TC Kimlik No], Veri.[5-Adı Soyadı], Veri.[5-Doğum Yeri], Veri.[5-Doğum Tarihi], [Kurum bilgileri].[Kurum Başlığı], [Kurum bilgileri].Amblem FROM [Kurum bilgileri] RIGHT JOIN Veri ON [Kurum bilgileri].[Sıra No] = Veri.Kimlik;
Çok teşekkürler hocam oldu .Ben bu konuda takılıyorum formül sonundaki bu = Veri.Kimlik;bölümüne göremi raporda kaydı gösteriyor .Bazı raporlarda bütün kayıtları gösteriyor buda çok kağıt israfına yol açıyor .Birde

DoCmd.OpenReport "Eokul", acViewPreview, , "Veri.TCKimlikNo='" & Me.Liste.Column(1) & "'"

bu formül önizleme yaptırıyor .acViewPreview yerine ne yazmam gerekiyor ki seçilen kaydı yazdırsın.
.acViewPreview yerine .acViewNormal kullanın.