AccessTr.neT

Tam Versiyon: veri yoksa-Göstermesin
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi akşamlar.

Haftalık raporum var, o raporda bir alan var ki, eğer içinde EVET girdisi yoksa başlık dahil görünmesini istemiyorum.

Örnek: TEVKİF Mİ ? Başlığı Formda Onay kutusu şeklinde, tevkifse onay kutusunu işaretliyorum..Geçerlilik metnini EVET yaptım.Veri yoksa hiç bir şekilde görünmesin, başlık dahil !

Altta ki linkte Sn.Ozaakkaya'nın VERİ YOKKEN olay yordamına kodu ekledim, ancak yine gözüküyor ! Birde bu kodu eklerken On ERROR diye mi ekleyeceğiz ? Yoksa Prıvate Sub....şeklinde mi ? Ben ustanın yazdığı gibi ekledim.
Tşk.

https://accesstr.net/konu-iki-tarih-aras...%B0+YOKKEN
Örnek.
eklemeden çözülür diye düşünmüştüm ama ! Az sonra..

Ayarlayamadım, her taraf veri ve gerçek bilgiler..Herşeyini yaptım, eklemem gereken sorgu-frm-rapor..Sadece ilgili kod veya konut gerekiyor.

Bilen varsa-ki olduğunu umuyorum, yazarsa uyarlayabilirim-Değilse eklentiden vazgececeğimImg-grin

Tşk.
boş bir veri tabanına raporunu çek, kaynak tablosunu çek içini boşalt.
ezbere iş yapmayalım.
Rapor açılmayacak mı? yoksa açılınca evet harici veri olan satırdaki veri görünmeyecek mi? Şunun için soruyorum, raporda birden fazla suça ait veri gösterilecekse, içlerinden biri evet, diğeri hayır ise ne olacak,

evet olmayan satırı gizlemek istiyorsan koşullu biçimlendirmeden suç adını gizleyebilirsin, evet olmayan görünmeyecekse raporun kayıt kaynağındaki sorgunun ölçütüne <>"evet" yazıp eklediğin kod ile raporun açılmasını engelleyebilirsin,
Sayfalar: 1 2