AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda Değer Değişikliği
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
“FizmKoyAyrıntı” veya “FizmKoymahAyrıntı” formlarıı kapattığımda “Fizmit” formundaki [yrsec]=5, [Yer] ve [Yeralt] denetimlerini nasıl Null yapabilirim.
IZMIT.rar
"Fizmit" adlı formunuzun "Geçerli olduğu" olay yordamına

Private Sub Form_Current()
If SysCmd(acSysCmdGetObjectState, acForm, "FizmKoyAyrinti") <> 0 Then Exit Sub
If SysCmd(acSysCmdGetObjectState, acForm, "FizmKoymahAyrinti") <> 0 Then Exit Sub
Me.yrsec = Null
Me.Yer = Null
Me.Yeralt = Null
MsgBox "Formlar kapalı"
End Sub
yazın. Her iki formda kapalı ise istenileni yapacaktır...
Sn.POWER;
İlginize teşekkür ederim. Benim yapmaya çalıştığım; Fizmit Formu - Köyler Düğmesi ile Frmizm formu açıldığında; Köy adını tıklayıp FizmKoyAyrinti formuna gelip [koy] ile Fizmit formundaki [Yer] denetimini eşitlemek (Tarihleri de) , Ya da FizmKoymahAyrinti formuna gelip [koy] denetimini Fizmit formundaki [Yer] ile [koymah] denetimini de Fizmit formundaki [Yeralt] ile eşitlemek.
Buradaki amaç; FizmKoyAyrinti veya FizmKoymahAyrinti formundaki “Yapılanlar” düğmesine tıklandığında yeni sorgular, hesaplamalar yapmadan Fizmit formu üzerinden sonuçlara ulaşmak.
İlk sorunuz belirtmiş olduğunuz alanları Null yapmaktı, cevap buna göre verildi...

Eğer istediğiniz şimdi yazdığınız ise baştan neden böyle sormadınız anlamadım...
Sn.POWER;
Öğrenmek için adım adım ilerlemek istiyorum. Bu nedenle sorum eksikti, özür dilerim.