AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt forma veri getirme sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Açılan kutulardan veri seçtiğimde altformda filtreleme yaptıramıyorum.Defalarca denedim,tablo ilişkilerine ,Türkçe harf kullanmamaya dikkat ettim ama bir türlü beceremedim.
Sorgunuzda kullandığınız Like ifadesini düzenlemeyi deneyin.

SELECT CIHAZLAR.IDTUR, CIHAZLAR.IDUNITE, CIHAZLAR.IDBIRIM, CIHAZLAR.SIRANO, CIHAZLAR.SERINO, CIHAZLAR.GUC, CIHAZLAR.MARKA
FROM CIHAZLAR
WHERE (((CIHAZLAR.IDTUR) Like "*" & [Formlar]![Form1]![cmbTUR] & "*") AND ((CIHAZLAR.IDUNITE) Like "*" & [Formlar]![Form1]![cmbUNITE] & "*") AND ((CIHAZLAR.IDBIRIM) Like "*" & [Formlar]![Form1]![cmbBIRIM] & "*"));

TEKNİK SERVİS BAKIM.rar
Hocam verdiğiniz kodu yapıştırınca oldu.Ben neden yapamadım yada nerede hata yaptım öğrenmem açısından bana gösterirmisiniz.Teşekkür ederim.
Like ifadesini incelerseniz farkı göreceksiniz

Like[Formlar]![Form1]![cmbTUR]

Like "*" & [Formlar]![Form1]![cmbTUR] & "*"
Hocam TÜR alanı için Like[Formlar]![Form1]![cmbTUR] kodunu kulanmamın amacı ,TÜR tablosunsundaki IDTUR alanında ID si 1 ve 1 ile başlayan kayıtların gelmesini engellemek içindi.Sizin verdiğiniz kodu bendeki başka bir örneğe uyguladığımda IDTUR alanında ID si 1 ve 1 ile başlayan verileride listeliyor.Bun engellemek için ne yapmam lazım.
Aşağıdaki şekilde deneyin.

Like [Formlar]![Form1]![cmbTUR] & "*"
Sayfalar: 1 2