AccessTr.neT

Tam Versiyon: Varsayılan Değer Atama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Fizmit - İhaleli İşler - Devam Eden İşler - a veya b - Haftalık Rapor tıklatıldığında [isinmuh] alanı (Varsayılan olarak) o işe ait en son [isinmuh] alanındaki kayıttaki değeri alsın. Örneğin; a isine ait haftalık rapor tıklatıldığında en son “[isinmuh]= “Denemea“ ise yine [isinmuh]=“Denemea“; b isine ait haftalık rapor tıklatıldığında en son “[isinmuh]= “Denemeb“ ise yine [isinmuh]=“Denemeb“ olsun. DLast ile yapmaya çalıştım ama başaramadım, yardımlarınızı bekliyorum.
İZMİT FORMU.rar
selam
uygulamanız 2003 olmadığından incelemne fırsatım olmadı ama söyle bir örnek verebilirim
formunuzda 1 açılan kutu olduğunu varsayıyor ve bu açılan kutuya varsayılan değer atıyorum
formun yüklendiğinde olay yordamına

dim sonkayit as integer
sonkayit=dlast("ilgili_alan","ilgili_tablo")'tablo ve alan isimlerini kendinize uyarlayın
acilan_kutu.value=sonkayit
Sn: mozuer. sorunuz çok karışık tam birşey anlayamadım. ama anladığım kadarı ile projenizi ilk açtığımız gelen formun altındaki ilişkisiz olan alanlara bilgi getirmek istiyorsunuz. bu konu ile ilgili bu linki incelemenizi öneririm.