AccessTr.neT

Tam Versiyon: doğum tarihi hatırlatma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Merahaba arkadaşlar Access 2007 in hazır olan kişiler programına fazladan doğum tairihi koydum ve yapmak istediğim kişinin doğum tarihini 3 gün önceden uyarı vermesi ve ekranda popup gibi çıkması yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla...
sayın thetnt
2003 olarak eklerseniz daha çok kişi yardımcı olyacaktır,çünkü 2007 acces ben dahil çoğu arkadaşımızda yok,koylay gelsin
formda aradım fakat doğum tarihini uyaran yada tarih uyarısı veren bi derleme bulamadım acaba gözdenmi kaçırdım defalarca baktım varsa arakadaşlar bir örnek verebilirmisiniz saygılarımla
Me!Etiket.Caption = ""
If Not IsNull(Me![Doğum Tarihi]) Then
If Day(Me![Doğum Tarihi]) = Day(Date) And Month(Me![Doğum Tarihi]) = Month(Date) Then
Me!Etiket.Caption = "Bugün Doğum Günü"
End If
End If

Kendinize göre Formunuzun Current olayına eklerseniz formda gezinirken işleminizi yapar sanırım...
Puletin yardımın için sağol fakat ben bir türlü yapamadım daha yeni yeni aşina oluyorum Access ile ayrıntılı anlatırsan bu kodları nereye yazıcamı zahmet olmassa şimdiden teşekürler saygılarımla
Formunuzun Kod bölümüne giriniz ve
Private Sub Form_Current()
'Bu alana yazacaksınız
End Sub

Formunuza bir etiket ekleyiniz Kodlarda bulunan etiket adlı yere kendi etiketinizin adını
Doğum tarihi olan metin kutusuna da denetlemek istediğiniz doğum tarihlerinin geldiği tarih alanınızın adını yazacaksınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5