AccessTr.neT

Tam Versiyon: ARAMA HATASI
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar birbirinden farklı ama arama olarak birbirinin aynı 3 form tasarımı yaptım ama tbl_invoite,tbl_systems arama yaparken sd_order arama yapmıyor neden olabilir acaba .sd_orders ı farklı veri tabanında yapıyorum o zman oluyor.bu ikisiyle bir araya geldiğinde çalışmıyor.HATA VERİYOR.HATA: Formlar!SD_orders!Metin40 hata mesajı bu .liste kutusunun satır kaynağına bakıyorum doğru yazmışım ama çalışmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden sağolun...
İnsan birşeylerin üzerinde çok çalışınca bazen gözünün önündekini göremez.
Aslında tahmin etmişsiniz.
Siz doğru yazdım demişsiniz ama sorun SD_ORDERS formunda altta bulunan Liste42 adındaki liste kutusunun satır kaynağından kaynaklanıyor.

Siz bu şekilde yazmışsınız;
Kod:
"LİKE"*"" & [FORMS]![SD_ORDERS]![Metin40] & "*"

Doğrusu bu şekilde olacak;
Kod:
Like "*" & [FORMS]![SD_ORDERS]![Metin40] & "*"

Dikkat ederseniz diğer formlardaki liste kutularının kayıt kaynağında doğru yazmışsınız ama SD_ORDERS daki like farklı.

Not:Ayrıca dikkatimi çekti;
"kullaniciyetki" tablosunda "Kullanıcı" adlı alanın uzunluğu 20 karakter ve
default değerine "KULLANICI ADINI GİRİNİZ" girmişsiniz.
Bu değer 23 karakter. Bu nedenle hata veriyor.
Bunu da düzeltmelisiniz.
gerçekten beynim şuan durdu sanki.çok sağolun çok teşekkür ederim.
düzellttim ama yine aynı hata.şöyle birşey var ama .masaüstü pc de çalışıyor masa üstündekini usbyle leptap'a atıyorum leptap ta çalışmıyor .activex birşey diyor ama diğerleri çalışıyor.
Eksik olan activex dosyasının adını size veriyordur. O ismi not alın çalışan bilgisayardan oraya kopyalayın. Vba penceresinde Reference başlığı altında Missing yazanları kontrol edin.
kusura bakma alpeki yazını bügün gördüm sağol yardımın için çok teşşekkür ederim...