AccessTr.neT

Tam Versiyon: açılan forma kısayol tuşu ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar, ben yaptığım bir forma buton ile değilde ctrl veya alt tuşu ile birlikte basılan bir kısayol ile girmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
sn sinan55, aşağıdaki konuyu aratınız, tarayıcıdaki sorundan dolayı linki kopyalayamadım.
Access Örnek Uygulamalar içerisinde.
Butona Kısayol Eklemek isimli konu

Ayrıca sn. bayfaruk'un eklediği Klavye f tuşları Access kısayolu örneği isimli uygulaması da var.
arkadaşım ilgin için teşekkür ederim. fakat benim yapmak istediğim bir bilgi giriş formundayken herkesin bilmediği bir silme formu olacak ve sadece kısayol tuşu ile açılacak. yani sadece ctrl ile birlikte u harfine bastığım da açılabilecek. inşallah düşündüğümü anlatabilmişimdir.
1. mesajında "ctrl veya alt tuşu" diye sorduğun için bu örneğe yönlendirdim, butona alt+u ile açılacak şekilde kısayol ekleyebilirsin,

eklediğim örnekteki form1 açıltığında alt+u tuşlarına bas.
Bahsettiğiniz olay şu şekilde olur:

1) Deneme adındaki komut butonunuzun adını şu şekilde düzenleyin:

Kod:
&Deneme

2) Alt tuşuna basılı tutup D harfine bastığınızda bu form açılır. Komut düğmesini de küçültebildiğiniz kadar küçültün. Hatta formunuzun kenarına bir kenarlık ekleyip altına bile gizleyebilirsiniz. Küçücük hale getirip kaydedin.

Sanırım istediğiniz bu...

Kolay gelsin...
Vallahi hayranım şu foruma... Img-grin

Ben açıklamasını yapana kadar Sledgeab hocam örneğini hazırlamış... Img-grin

Ellerine sağlık hocam. Anlatımın üzerine iyi oldu...
çok teşekkür ederim arkadaşım. istediğim oldu. sağolasın.
Sayfalar: 1 2