AccessTr.neT

Tam Versiyon: Çoklu seçimle liste kutusundan metin kutusuna aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi geceler,

Öncelikle bu sitede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Her tökezlediğimde yardım alabileceğimi bildiğim tek yer burası.

Benim şu an ki problemim. Bölümler listesinden seçtiğim bölüm isimlerini metin kutularına aktarmak istiyorum.
1. seçimi Alternatif1 kutusuna
2. seçimi Alternatif2 kutusuna
3. seçimi...
.
.
aktarmak istiyorum.

Bunu nasıl yapacağım hakkında bana bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum.
Sn lawish;
İstediğiniz böyle bir şey mi?
Dikkat etmeniz gereken, Alternatif kutularının isimleri ; alt1, alt2, alt3.... diye devam etmeli.
Sayın ayhan2122

Tam olarak istediğimi yapmışsınız.
Yaptığınız şeyin mantığını da anladım.
Access de çok acemi olduğum için düşündüğüm şeyi yapamıyorum ama yapılan şeyi birazda olsa anlayabiliyorum.
Accesstr sayesinde yakında düşündüğümüde yapabileceğime inanıyorum.

Emekleriniz için sonsuz teşekkür ederim.
İyi çalışmalar..
Tam access'e uygun bir döngü mantığı.. Vb ile yapmaya kalkılsa döngü ile yapılır, 4'e gelince de durulurdu. Ama Ayhan arkadaşımız çok güzel ve pratik bir fikirle "alt" ve sayı değerlerini metin kutusu içindeki sayıyı bir artırarak oluşturmuş. Bu arada hata durumu için de error satırı koyarak, tüm kutular dolduğunda yapılacak işi de tanımlamış.
Bence yazılımda öğrenilmesi gereken ilk şey pratik fikirler bulmak. Bu fikirler aynı zamanda yazılımcının günlük yaşamında da pratik ve akıllı olmasını sağlıyor. Tebrikler Ayhan..
Hocam, yorumlarınız için teşekkürler Img-grin
çok gusel bi örnek oldu ama bı yerde takıldım oda şu ki; alt1 alt2 alt3..... alt20 diye artıp giden bi formdan ilgili tabloya bu seçimleri tek buton click olayıyla aynı anda aynı sütuna nasıl kaydedecegiz? yanı tablomuzda kimlik ve seçimler diye 2 alan varsayalım kimlik benzersiz alanımız bu seçimleri faklı kımlıklerle seçimler alanına tek tıkla nasıl kaydedebılırız??
Sayfalar: 1 2