AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access ve Autocad Dosyaları
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar üstadlar veritabanında autocad .dwg dosyalarını ole olarak kaydediyorum fakat bir hayli yer kaplıyor resim dosyalarında olduğu gibi konum ekleyerek Access veri tabanında görmek mümkünmüdür.
iyi çalışmalar dilerim.

(Bu veri tabanının amacı parça üretimi yapan firmalarda hangi firmaya hangi parça imalatının yapıldığını ve çizimlerini görmektir.)
Daha önce forumda Resim Ekleme uygulamaları verildi. Resim ekleme diye aramanız yeterli. Benim bu konuda açmış olduğum bir konu var. Linki: https://accesstr.net/konu-forma-resim-ek...derek.html

Daha önce AutoCad dosyalarını hiç denememiştim. Siz denersiniz artık... Mantık aynı, olması lazım...
AUTOCADİN kendi activex i var onda direkt olarak görüntüyü görebiliyorsun ve autocad yüklü ise activex de yüklenmiştir zaten yüklenmiştir sen onu formuna ekliyeceksin sonrada
[Resim: components.jpg]
bir düğme zaten yollarıda tabloda

Private Sub komut1_Click()
Dim dosyayolu As String
dosyayolu = me.metinkutusu
If isimayır(dosyayolu) = True Then
Dwgizleme.DwgFileName = dosyayolu
Dwgizleme.Visible = True
Dwgizleme.BackColor = RGB(0, 0, 0)
End If
End Sub

Public Function isimayır(isim) As Boolean
If Left(isim, 4) = " " Then
isim = False
Else
If Dir(isim) <> "" Then
isimayır = True
Else
isimayır = False
End If

End If
End Function
Esref hocam harika yol göstericiliğin için teşekkürler.
teşekkürler hocam
Arkadaşlar yukardaki gibi yaptın dwg uzantılı cizimleri çok kücük bir şekilde görüyorum
acaba A4 boyutlarında göre bilirmiyim bu konuda bana yardımcı olurmusunuz yada resimleri büyütmenin başka bir yolu varmı bu arada dwg resimleri yol tarif ederk göstermek istiyorum access'in icinde cok yer kaplıyor.