AccessTr.neT

Tam Versiyon: bir alanın başka bir alana bağlı olarak aktif oması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar,
Örneğini ekte vermiş olduğum tablo ve form dan istediğim şey şu;
(Plaka) alanına bir veri girebilmek için (araç var/yok) checkbox'ının seçili olmasının şart koşulması. Yani plaka alanın ancak araç var/yok alanı tıklanmışken aktif hale gelsin ,seçili değilse plaka alanına veri giremeyeyim. Bunun bir yolunu biliyorsanız benımle paylaşırsanız çok memnun olurum .Angel
Kodlarda ayrıntılı açıklama da yaptım. İncelersiniz...
Bu da sevgili Harun'un örneğinin değişik bir biçimidir. Bunda da gizlemek yerine enabled özelliği (etkin olma) aktif ve pasif yapılmıştır. Bu arada onaya basıldığında direkt olarak Plaka No alanına odaklaması da ilave edilmiştir. İstediğiniz hangisidir bilmiyorum ama siz gizlemeden değil de "aktif hale gelmekten" bahsettiğiniz için bu alternetifi sunayım dedim. Tabii Harun'un da hoşgörüsüne sığınarak....
Estağfurullah abim benim. Zaten ben de aynı şeyi düşünerek kodlarda Enabled özelliğini de anlatmıştım. Senin de vermen iyi olmuş. Fazla mal göz çıkarmaz... Img-grin Eline sağlık...
Sayın tdsharun,
Sayın mehmetdemiral;

Günaydın, katkılarınız için teşekkürler...
arkadaşlar kusura bakmayın sizlere biraz geç teşekkür ediyorum ama şunu bilinki sizlerin yardımı sayesinde accessi sever oldum,sağolun varolun Angel
Sayfalar: 1 2