AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt tablodaki alanda veri varsa formda işaretlesin
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar kolay gelsin,
Yaptığım programda bir konuya ihtiyaç oldu, söz konusu ihtiyaca benzer sitede bir program buldum ama, andırıyor, ihtiyacı karşılamıyor.

Eklediğim örnekte, alt formda, açılır kutu şeklinde bir alanım var, bu alanda bulunan veriler, tanımlı ve sınırlı. Benim derdim, bu alt formda açılır kutudan ne zaman seçim yapılırsa, form üzerinde bulunan durumu alanı seçilsin, yine ne zaman o alan silinirse, form üzerinde bulunan durumu alanı üzerindeki işaret te kalksın.

Tabi, alt formda birden fazla siçim olabilir, böyle olunca form üzerindeki durumu alanı işaretli olacak, alt formda hiç siçim yoksa, durumu alanındaki işarette kalkacak,

Bundaki amacım, işareti takip etmek zorunda olmamam,

Yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkürler.
sayın danke
tablo yapılarında bana göre hatalar gördüm ve yapmak istediğini anladığım kadarıyla yaptım, sanırım siz şehir bilgileri olan kiyşiler varsa durumu işaretli,yoksa işaretsiz olmasını istiyorsunuz, ben yeni bir tablo ve formlar yaparak yaptım incele ve kendine çevir kolay gelsin
Sayın C*E*L*O*Y*C*E yapmış olduğunuz örnek için teşekkürler,

Örnek benim istediğim neticeyi veriyor, ancak gönderdiğim örnek halen kullandığım program mantığıyla çalışıyor.

Yani, Alt formda 7 il var onları veya onlardan birini yada bir kaçını seçiyorum. Alt formda seçim yapıldığında ben takip etmeden işaretlesin, Alt Formdaki alan boş olduğunda yada silindiğinde de otomatik olarak işareti kaldırsın istemiştim.

Örneğiniz sonuçta benim amacımı yerine getiriyor ama, bahsettiğim gibi program mantığı örnekte gibi,

Bu şekilde problemi çözmek mümkün mü?

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.
Şöyle olsa?
Sayın mehmetdemiral ilginiz için teşekkür ediyorum.

Formda dediğiniz gibi istediğimi veriyor, ancak işaretli olması gereken yer tabloda işaretlenmiyor,

İşaretli alan tabloda da gözükürse sorgularda kullanabilirim. Ancak mümkün değilse doğrusu yapacak bir şey yok.

Tabloda gösterecek şekilde işaretlettirmek mümkün olmaz mı?

İlgilenip cevap veren, cevap verecek herkese teşekkürler.
Tabloya kayıt yapıyor ...
Kolay gelsin
Sayfalar: 1 2