AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veri tabanı MDE formatına dönüştürememe sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar merhaba,
veri tabanını mde formatına dönüştür dediğimde Microsotf Access not responding hatası alıyorum.

sorun ne olabilir. Access 2003 kullanıyorum.

Saygılarımla,
alt f11 yapıp debug seçeneğinden compile ...... çalıştırırsan hatanın yerini söyleyecektir. büyük ihtimalle silinmiş bazı komut, metin kutusu, açılır kutu veya benzeri öğelere ait kod kalmıştır, bir öğe silindimi buna ait kodlamalar genelde kalıyor bu nedenle bir öğe silindiyse onlara ait kod ve komutların da kodlama ekranından silinmesi gerekiyor.
Sn Cüneyt Hocam ben bazı programlarda microsofta bildir gibi hata alıyorum orada da bu işlemi denesem hataları bulabilir miyiz? Katkı paylaşım için teşekkürler. Saygılar...
Sn. qhuan,

Sorununuzun çözülüp çözülmediğini lütfen bildirin.

Çözülmediyse, lütfen örneğinizi ekleyerek gönderin, bir de biz bakalım.
(25/08/2009, 05:55)benremix yazdı: [ -> ]Sn Cüneyt Hocam ben bazı programlarda microsofta bildir gibi hata alıyorum orada da bu işlemi denesem hataları bulabilir miyiz? Katkı paylaşım için teşekkürler. Saygılar...

Sn. benremix, sizin ki derleme hatası değil de farklı bir probleme benziyor.
Problemi hangi aşamada verdiğinden bahsetmemişsiniz.
Hem Sn. qhuan için hem de sizin için aklıma ilk gelen yapılması gereken şeyler şunlar:

* Araçlar, Veritabanı İşlemlerinden, Sıkıştır ve Onar yapmak.
* Microsoft sitesinden kullandığınız Access veya office programının son service pack (güncelleme paketi)'ini kontrol etmek ve yüklemek.
* Son olarak, boş bir mdb yaratıp, tüm nesneleri (tablo, form vb..) transfer edip, yeni mdb de çalıştırmayı denemek.