AccessTr.neT

Tam Versiyon: pasif alanları aktifleştirmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba arkadaşlar. ekle butonuna tıkladığımda pasif olana alanlarımın aktif hale gelerek yeni kayıt girişine izin verilmesini istiyorum. komutları yazıyroum ama derleme hatası oluyo. uzun zamandır acceccte program yazmaktan uzak kaldığım için sorunu çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim.
Debug ile baktığımızda TC.Enabled özelliğinde kaldığını görüyoruz. Forma dönüyor ve bakıyoruz TC isimli bir kontrol var mı? Yok, demekki hatayı bundan dolayı veriyormuş. TC KİMLİK NO isimli kontrolünüzün adını TC olarak değiştirin ya da Vba kod penceresinde TC.Enabled olan kısımı [TC KİMLİK NO].Enabled şeklinde değiştirin.

Yapılmaması gereken ölümcül hatalar konusunu mutlaka okuyun. Kontrollerinize verdiğiniz isimler sizi ileride çok sıkıntıya sokar.
Form üzerindeki alan adları ile Kod da kullandığınız alan adları birbirini tutmuyor.

Kod:
Private Sub EKLE_Click()
Me.MUSTERINO.Enabled = True
Me.TC_KİMLİK_NO.Enabled = True
Me.ADI.Enabled = True
Me.SOYADI.Enabled = True
Me.VERGİ_KİMLİK_NO.Enabled = True
Me.SİGORTA_SİCİL_NO.Enabled = True
Me.BANKA_ADI.Enabled = True
Me.ŞUBE_ADI.Enabled = True
Me.ŞUBE_KODU.Enabled = True
Me.HESAP_NO.Enabled = True
Me.DOĞUM_YERİ.Enabled = True
Me.DOĞUM_TARİHİ.Enabled = True
Me.MESLEĞİ.Enabled = True
Me.FİRMA.Enabled = True
Me.EV_TELEFONU.Enabled = True
Me.CtlİŞ_TELEFONU.Enabled = True
Me.FAKS.Enabled = True
Me.CEP_TELEFONU_1.Enabled = True
Me.CEP_TELEFONU_2.Enabled = True
Me.E_MAİL.Enabled = True
Me.ADRES.Enabled = True
Me.CtlİŞ_ADRESİ.Enabled = True
Me.AÇIKLAMA.Enabled = True
Me.KAYDET.Enabled = True
On Error GoTo Err_EKLE_Click

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

Exit_EKLE_Click:
    Exit Sub

Err_EKLE_Click:
    MsgBox Err.Description
    Resume Exit_EKLE_Click
End Sub

Bununla değiştiriniz.
Pardon Alpeki99 hocam cevaplamış
çok teşekkür ederim. alan isimeri tablo nasıl geçerse öyle kullanmam gerektiği kalmış aklımda. metin kutularını bağımsız yerleştirmiştim de. daha dikkatli olucam