AccessTr.neT

Tam Versiyon: Uzun satır ya da satır bölünmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Değerli Arkadaşlar;
Forumda "uzun satır", "bölünmüş satır", satır bölünmesi diye arattım "uzun satir" da sadece 2 konu verdi onlarda benim aradığım olmadığı için buraya yazıyorum.

VBA'ya yazdığım güncelleştirme sorgusu çok uzun olduğu için satırı bölerek yazmak istedim. Ama o zaman "sorguda sözdizimi" hatası verdi. Tek satır halinde yazdığımda ise çalıştı. Satır bölmede nerde hata yapmış olabilirim?
1.Çalışan kod(tek satır):
Kod:
"UPDATE TBL_HASTA_BILGI SET tc_no=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin8,adi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin3,soyadi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin5,SGK_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgk,SGK_sicil=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin12,SGK_durum_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgkdurum,mah_koy_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutumahkoy,adres=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin18,tlf=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin20 WHERE Kimlik=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin1"
2.Çalışmayan Kod(Bölünmüş satır):
Kod:
"UPDATE TBL_HASTA_BILGI" _
       & "SET tc_no=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin8,adi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin3,soyadi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin5," _
       & "SGK_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgk,SGK_sicil=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin12,SGK_durum_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgkdurum," _
       & "mah_koy_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutumahkoy,adres=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin18,tlf=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin20" _
       & "WHERE Kimlik=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin1"
İlginiz için şmdiden teşekkür ederim.
Not:Access 2007 kullanıcısıyım.
Sorunu çözdüm. Satırlar arasında birleştirme yaparken boşluk gereken yerleri boş bırakmadığım içinmiş. Örnek 1.satırla 2.satırı bu kodla birleşltirince ...TBL_HASTA_BILGISET tc..... şeklinde ve yine where den önce ...Metin20WHERE... olduğu için.
SET VE WHERE satırlarının önüne boşluk koyunca düzeldi.
Herkese teşekkürler iyi akşamlar.
Bu yazıyı soru cevapsız kalmasın diye yazıyorum...
Img-grin
Ben de ilginiz teşekkürsüz kalmamalı düşüncesindeyim. Teşekkürler.