AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form üzerinden veri toplamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Access 2007 yi ihtiyaç doğduğu için yeni yeni kullanmaya başlıyorum. Ancak tam olarak işimi görür mü bilmiyor. İşlevselliğinin yanında görsel bazı beklentilerim var.
Ben masa üstümde bir dosya olarak form oluşturmak istiyorum. Oluşturduğum formu tıkladığımda; doğrudan Access programının içinde değil, bir web browser ya da ara yüzünü benim ayarladığım basit bir program üzerinde açılmasını istiyorum. Buraya girdiğim verilerin Access'e aktarılması suretiyle veri tabanına giriş yapmak istiyorum.
Bunun için en azından yüzeysel olarak neleri, hangi programları kullanmam gerektiğine dair bir yol haritası veebilir misiniz?
ASP yada ASP.NET programlama dilleri sizin dediğinize uyar, öncelikle bilgisayarınıza local ASP server kurarak başlayabilirsiniz.
Eğer Access ile bir şeyler yapmak isterseniz 6-) Veri Erişim Sayfası Oluşturmak konusunu inceleyin. Aksi halde access/i sadece vt olarak kullanmanız ve diğer programlarla istdiğinizi gerçekleştirmeniz lazım. Ama buna neden ihtiyaç duyduğunuzu anlamadım, bir Access sevdalısı olarak.. Bu isteklerinize fazlasıyla cevap verecektir çünkü...Saygılarımla
Teşekkürler arkadaşlar... ASP hakkında da bilgi edinicem. Videoları formlarla ilgili 3.kısma kadar izlemiştim. Verdiğiniz video da yardımcı oldu. Ama bazen 2007 kullanan bir amatör olarak 2003 videolarına bakarak uygulama yaparken zorlanıyorum.
(29/01/2010, 17:05)security yazdı: [ -> ]Access 2007 yi ihtiyaç doğduğu için yeni yeni kullanmaya başlıyorum. Ancak tam olarak işimi görür mü bilmiyor. İşlevselliğinin yanında görsel bazı beklentilerim var.
Ben masa üstümde bir dosya olarak form oluşturmak istiyorum. Oluşturduğum formu tıkladığımda; doğrudan Access programının içinde değil, bir web browser ya da ara yüzünü benim ayarladığım basit bir program üzerinde açılmasını istiyorum. Buraya girdiğim verilerin Access'e aktarılması suretiyle veri tabanına giriş yapmak istiyorum.
Bunun için en azından yüzeysel olarak neleri, hangi programları kullanmam gerektiğine dair bir yol haritası veebilir misiniz?

security, yanlış anlamadıysam verilerinizi web browser üzerinden accessi hiç açmadan aktarmak istiyorsanız.

Veri girişinizi sadece kendi bilgisayarınızda ya da ağa bağlı bir bilgisayardan yapmak istiyorsanız. Bilgisiyarınızda ISS (sanal host) kurmanız gerekli.Iss kurunca bilgisayarınıza asp desteği kazandırmış olacaksınız. Böylece asp kodlar ile oluşturacağınız formlar ile accessi hiç açmadan accese veri girişi yapabilirsiniz. Aynı şekilde ağa bağlı tüm bilgisayarlar Iss kurulu olduğu sürece veri girişi yapabilirler.

Asp tabanlı web siteleride bu mantıkla çalışıyor. Yalnız bildiğim kadarıyla Iss ve hostlar 2007 desteklemiyordu mdb formatında olması şarttı.

Kişisel kullanım için kullanacaksanız bu işlemlere hiç gerek kalmıyor. Formu acces içinde oluşturmak en ideali.
Söylediklerinizi araştırıcam leylaz. Access'i söylediğiniz şekilde bir nevi aracı olarak kullanmak istiyorduım. Mesele biraz daha netleşti. Çok teşekür ederim.