AccessTr.neT

Tam Versiyon: çoklu seçmeli sorguda problem.-Yenilendi-
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayın admin, moderatörler ve diğer arkadaşlar, yardım talebimle ilgili örneği ekledim. yardım konusu da örnekte form ekranında belirttim, 4 alan var, tek ekranda tek sorguda kullanıcı bu 4 alandan istediği gibi sorgu yapabilmesini sağlamak. örneğe bakılırsa daha iyi anlaşılır ve bir çok arkadaşın işini kolaylaştıracağına eminim. ilginize çok tşk.ler, bilginize Allah kuvvet versin. teşekkürler
Sn acces06 Site Kurallarını okuyunuz. Site içinde arama yaparsanız bir çok örnek bulabilirsiniz. Gerçek veriler içermeyen örnek ekleyiniz. Saygılar
sayın benremix, öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler, ancak site içinde arama yaptım ve bulamadım, birçok forum sitesinde yaşanan hadiseyi yapmayınız lütfen, site içerisinde arama yaparsanız bulursunuz diyerek. madem sitede varolduğunu biliyorsunuz o zaman konuyu ekleyinde görelim. niye hemen kestirip atmayı tercih ediyorsunuz. lütfen!!! kendimce bütün örnek sayfalarını bir kaç saatimi ayırarak kontrol ettim ve bulamadım sorumu ondan sonra yazdım. soruma bir cevap verilirse sevinirim
Sn access06 biz başka sitelerden farklıyız. Bunu yakında anlarsınız...

il ilçe diye ararsanız bir çok örnek bulabilirsiniz.

Sadece bir tanesini aşağıda verdim. Saygılar...

accesste il ilçe
sn access06, sorgudaki alanlara

Kod:
Like "*" & [Formlar]![secmelisorgular]![birim] & "*"

şeklinde ölçüt ekledim.
Sayın site admini Ozan, harikasın, gerçekten daha önce seni takdir ediyordum ama bilgini bir kez daha takdir ettim. mükemmel oldu.26 alandan türlü türlü çapraz sorgular yapmak yerine, alanları ekleyip kullanıcı nereyi isterse doldurup kendi sorgusunu kendi yapsın. tek sorguda iş bitti. senin gibi 3 klavye 1 monitör kırmadım ama, iki gündür doğru dürüst uyumadım hafta sonu izinli olmama rağmen, eee akıl akıldan üstünmüş, kısa bi şekilde halletmişsin. gerçekten teşekkür ediyorum. sağol MESLEKTAŞIM