AccessTr.neT

Tam Versiyon: web üzerinden veri tabanına erişim
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
bir veri tabanı yaptım basit bir takip programı tarzında buna web sayfası üzerinden veri girmek istiyorum local server'de yada uzak server'de olması önemli deil bir de uygulama buldum bununla ilgili ama anlayamadım
aşağıdaki linkte bazı bağlantı nesnelerinin nasıl yapılacağı anlatılıyor ama net değil yardımcı olaiblirseniz memnun olurum.

adonesnesi
Sn. by_aso20

Asp ile veritabanınıza veri girme, silme, düzenleme işlemlerini yapacak şekilde sayfayı hazırlama ve daha sonra program içine siteyi gömmek daha kolay olabilir.
bunun bir çok yolu var Access üzerinden
1-dns Sql server bağlantısı ile veri girilir
2-sharepoint sitesi veritabanına bağlı tablo yapılır ve veriler girilir değiştirilir
3-asp sayfası yapılır ve üzerinden Access içine gömülü olarak veri girişi yapılır
4- en kolayı Access veritabanına soap vsdl servisleri üzerinden veri girişi veri kontrolü vs vs her şey yapılır nvi meteroloji vs vs e uygulamalr bu sistemle yapılır

örnek olarak

Imports System.Web
Imports System.Web.Services
Imports System.Web.Services.Protocols
Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb
Imports System.Xml

' To allow this Web Service to be called from script, using ASP.NET AJAX, uncomment the following line.
' <System.Web.Script.Services.ScriptService()> _
<WebService(Description:="Bu bir AccessTR kod arama uygulamasıdır.", Namespace:="https://accesstr.net/")> _
<WebServiceBinding(ConformsTo:=WsiProfiles.BasicProfile1_1)> _
<Global.Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.DesignerGenerated()> _
Public Class WebService
Inherits System.Web.Services.WebService

<WebMethod(Description:="Access Kod Deposu Arama.")> _
Public Function DataSet_Ornegi() As DataSet
Dim baglanti As New OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + Server.MapPath("database.mdb"))
Dim adap As New OleDb.OleDbDataAdapter("select * from Tablo1", baglanti)
Dim a1 As New DataSet
adap.Fill(a1, "gs")
Return a1
End Function

End Class

bunun sonucu size sanalda bir xml olarak döner ve verileri getrir yada vsdl reader üzerinden veri girişi yaparsınız sizin hostunuz da veri tabanı olcaka ve bu veri tabanına webservices üzerinden bağlanarak işlem yapacaksınız