AccessTr.neT

Tam Versiyon: Liste Kutusunda Güncelleme ve Kayda Gitme Olayı. Çok ACİL Yardım !...
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Selamın Aleyküm arkadaşlar. Herkese Hayırlı Cuma'lar...
Ben yeni bir üyeyim. Personel takip uygulamasıyla uğraşıyorum fakat ufak bi noktasında takıldım. Bilen için çok basit bişeydir belki ama epey uğraştırdı beni Icon_rolleyes
Ektede göreceğiniz üzere liste kutusunda personel ile ilgili bazı alanlar var.
1-Yeni bir personel eklediğimizde bu listede son eklenen personel çıkmıyor.
2-Listeden istenilen personele çift tıklanıldığında sadece seçilen personele ait bilgi formunun (özlük formu) açılmasını istiyorum.
3-Son olarak bu listede belli kıriterlere göre arama yaptırıyorum. Bu arama sonucunu (yani liste kutusunu) nasıl çıktı şeklinde alabilirim?...
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Herkese kolay gelsin.
Sayın debret
sorduğunuz hususların tamamına ait forumda çok sayıda konu ve uygulama mevcut, öncelikle bunları inceleyip kendiniz birşeyler yapmaya çalışın, daha sonra takıldığınız noktalar olursa yardımcı oluruz.

Şuradaki video ve uygulama sizin sorularınızın çoğunu kapsıyor
(11/06/2010, 16:54)mustafa_atr yazdı: [ -> ]Sayın debret
sorduğunuz hususların tamamına ait forumda çok sayıda konu ve uygulama mevcut, öncelikle bunları inceleyip kendiniz birşeyler yapmaya çalışın, daha sonra takıldığınız noktalar olursa yardımcı oluruz.

Şuradaki video ve uygulama sizin sorularınızın çoğunu kapsıyor

Sayın Mustafa_atr öncelikle ilginiz için teşekkürler. Ama emin olun form içinde benzer konuların neredeyse hepsini arştırdım. Kendim yapmaya çalıştım fakat örnek olarak formda bulduğum programda çalışan kodu kendi programıma aktardığımda çalışmıyor. Mesela listede ki güncelleme olayı için
"Liste0.RowSourceType = "table/query""
kodunu ekledim. İlk başta çalıştı. Kayıt eklediğimde listede çıktı.Fakat bir kaç kayıttan sonra gene güncelleme olayı olmadı.Acaba benim veri tabanımda bi sıkıntı mı var diye düşündüm ama öyle olsa hiç çalışmaması lazım. Bilmem yanılıyor muyum?
Bana en azından güncelleme olayı ve liste çıktısındaki sorunda yardımcı olabilirseniz o da yeter. Çıktı alma işini en olmadı manuel olarak yaparım...
Lütfen yardımcı olun arkadaşlar...
selam
1- liste kutusunda görünecek kişilere ait sorguda kullanılan alanların bazıları personel ekleme ekranında boş. bu yüzden bazı kişiler görünmüyor. kişilere ait bilgileri tam doldururdan listelenecek.
2. ve 3. soruların cevabı ise ekte yapıldı.
kolay gelsin.
Emek ve paylaşım için teşekkür...
Merhabalar Sayın 6246386
Öncelikle İlgiiniz için çok teşekkürler. İstediğim şekilde olmuş. Emeğinize sağlık. Bu arada ufak bişey soracam. Arama kıriterlerine göre (ad, tc, ehliyet, kan grubu vs.) liste kutusunda arama yaptırırken bazen ilk 3 - 4 aramadan sonra, arama yaptırdığımız alanı temizlediğimizde liste kutusunda tüm bilgiler çıkmıyor. Yani eski halini almıyor. Sadece arama yaptığımız katagorideki değerler çıkıyor. Bu neden olabilir acaba? bi fikriniz var mı?...
Sayfalar: 1 2