AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılan Kutu Alanı Boş İse
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba
hazırlamış olduğum projede bir hata ile karşılaşıyorum yardımcı olabilir misiniz.
açılan kutuda seçtiğim herhangi bir kritere göre sorgu kullanarak filitreleme yapmaya çalıştım.filitreleme işlemi çalışıyor. fakat açılan kutu alanı boş olduğu zaman "variant veri türünden olmayan bir değişkene Null değerini atamayı denediniz" şeklinde uyarı ile karşılaşıyorum. bu hatayı nasıl önlerim. açılan kutu boş ise hata mesajı verme diğer işleme geç şeklinde bi kod yazabilirmiyiz.lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
örnek eklemediğiniz için. anladığım kadarı ile bunu kullanır iseniz probleminiz kalkacaktır.
formunuzun adı yazan yere açılan kutunuz hangi formda ise o formun adını , alan adı bölümüne ise açılan kutunuzun adını yazınız. açılan kutu boş olduğunda tüm kayıtları getirecek

Like "*" & [Formlar]![Formunuzun adı]![alan adı] & "*"
hocam yapmaya çalıştığım işlem raporlar adında bır formum var ve bu form uzerinde acılan kutu ıle bır de buton var acılan kutudan bır veri secıp (orneğın bırım adı gıbı) butona bastıktan sonra tekrar baska bı form acılıyor ve bu formda kı lıste kutusuna secmıs olduğum krıtere gore verileri getiriyor. burda sıkıntılı olan durum süzme işlemini sayısal bir değere göre yapıyor. o yuzden bos olduğu zaman bu değeri atıyor.
ikinci mesajda belirttiğim gibi örneğinizi görmeden varsayınlar üzerine bu kadar oluyor. o zaman butona bastıktan sonra açılan kutunun sorgusunun ölçütüne
Like "*" & [Formlar]![Formunuzun adı]![alan adı] & "*"
uyarlayınız.

Site Kurallarını birdaha okuyunuz.
3-) Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur. Ekleyeceğiniz dosyaların içinde resim vb. yer kaplayacak şeyleri silin. Gereksiz tüm verileri silip sadece sorunu anlatacak örnek veri giriniz ve asla gerçek şahıs/kurumlara ait veri bırakmayınız. Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız.
Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi Resimli Anlatım
[Uyarı Puanı: +2]
teşekkür ederim
veya
if isnull (me.açılankutu adı) or me.açılankutuadı="" then: me.tıklanan buton.visible=false
kodunu vb bölümüne form açılma olayına ekleyin.
me.tıklanan buton.visible=true
bu koduda açılan kutunuzun güncelleştirme sonrası bölümüne ekler iseniz. seçim yapmadan o buton gözükmez. seçim yaptıktan sonrada dediğinize göre zaten hata vermiyor ise bunuda kullanabilirsiniz.