AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılır Kutu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
merhaba değerli Access tr üyeleri hayırlı geceler açılan kutudan verileri alamadım yardımlarınızı rica ediyorum...eklenti mevcut
saygılarımla
hangi açılan kutudan, hangi verileri nereye alamadınız. 3 tane açılan kutu var. birde isteklerinizi maddeler halinde yazarsanız daha iyi olacaktır size yardımcı olmamız açısından.
4 adet açılır kutu var sırasıyla bir birini çağıracak
sucAyrim=GenelTasnifi
GenelTasnif=AyrintiliTasnifi
AyrintiliTasnif=MerkezdekiSuc
Örnek olarak il,ilçe,mahalle,cadde gibi
öncelikle şunu belirtmek isterim. tablolarınız olduğu gibi hatalı.
birçok veriyi boşu boşuna barındırmakta. buda sizin veri tabanınızın daha çabuk şişeceğini göstermekte ve ilerleyen zamanlarda ki ağda kullanımda sizi çok zor durumlara sokacaktır. fakat şu an ki istediğinizi yaptım örneği inceleyip geri bildirimde bulununuz. eğer daha rahat kullanım ve akıcı kullanım için düşünce ve yorum isterseniz (istediğiniz taktirde) yardımcı olurum.
olumlu veya olumsuz bildirimde bulununuz.
başka bir kolay yolu varsa yardımcı olabilirmisin
işleyiş bakımından bu şekilde olacak. en kolay çalışma yöntemi budur. tablolarda düzenleme yapmanız gerekmekte. buşu buşuna metin ekleyip yer kaplaması yaptırmışsınız. onun yerine kimlik numaralarını kullanarak yaptır iseniz çok daha kolay olacaktır. üzerinde bir çalışayım. 15-20 dakika sürer
Sayfalar: 1 2 3 4 5