AccessTr.neT

Tam Versiyon: tarih aralığında sorgu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
iyi akşamlar ozanakkaya hocanın bir örneğini kendime uyarlayacağım fakat forumu gezdiğimde bulamadım. istediğim tam olarak şu; tarih aralığında seçim yapabilmek için metin kutusu oluşturdum ve adlarını [ILKTARIH], [SONTARIH] koydum raporlama da da başarılı sonuç alabiliyorum fakat
Between [Forms]![RAPOR_KONTROL]![ILKTARIH] And [Forms]![RAPOR_KONTROL]![SONTARIH] ölçütünün sonuna veya başına ne eklersem [ILKTARIH] ve [SONTARIH] alanlarını boş bıraktığımda bütün tarih aralıklarını alabilirim.
Aşağıdaki şekilde NZ fonksiyonunu kullanarak yapabilirsiniz.

nz(Between [Forms]![RAPOR_KONTROL]![ILKTARIH] ; "01/01/1900") And nz([Forms]![RAPOR_KONTROL]![SONTARIH] ;"31/12/2500")
(21/02/2013, 01:08)Kur@l yazdı: [ -> ]Aşağıdaki şekilde NZ fonksiyonunu kullanarak yapabilirsiniz.

nz(Between [Forms]![RAPOR_KONTROL]![ILKTARIH] ; "01/01/1900") And nz([Forms]![RAPOR_KONTROL]![SONTARIH] ;"31/12/2500")

hocam birebir kodu aldım raporlama sayfasındaki tarihin ölçütüne koydum kabul etmedi ben de mi bir sıkıntı var acaba. 2003 kullanıyorum
Between den önce koymuşum aşağıdaki ile değiştir.
Kusura bakma.

Between nz([Forms]![RAPOR_KONTROL]![ILKTARIH] ; "01/01/1900") And nz([Forms]![RAPOR_KONTROL]![SONTARIH] ;"31/12/2500")
(21/02/2013, 01:26)Kur@l yazdı: [ -> ]Between den önce koymuşum aşağıdaki ile değiştir.
Kusura bakma.

Between nz([Forms]![RAPOR_KONTROL]![ILKTARIH] ; "01/01/1900") And nz([Forms]![RAPOR_KONTROL]![SONTARIH] ;"31/12/2500")

Çok teşekkür ederim ilginiz için oldu şimdi
hocam benimde bir sorum olacak, aynı sorun bende de var fakat bende tarih alanlarının bazıları boş. tarih alanı boş ise nasıl filtreleme uygulayacağız?