AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda çoklu ölçüt.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar.Çalışmamda sorgu1 deki fattarh alanına forma daki çerçeve2 nin seçimine göre ölçüt atamak istiyorum fakat sürekli hata alıyorum. Yapmak istediğim 30 gün seçildiğinde sorguda 30 gün öncesinin 60 gün seçildiğinde 60 gün öncesinin kayıtlarını göstermek istiyorum.
sorguda

AY: IIf(Int((DateDiff("s";[fattarh];Date())/31556952))<1;Int((DateDiff("m";[fattarh];Date()))) & " ay geçti";Int(DateDiff("s";[fattarh];Date())/31556952) & " yr.")

böyle bir ölçüt kullandım alt tabloda gecen ay şeklinde alan da gösterdim işinizi görermi
İlginize tşkrler. Amacım yeni bir alan oluşturmaktan ziyade var olan alana ölçüt tanımlamak Switch ile yapılan bir kaç örnek gördüm ancak bir türlü uygulayamadım.
birde sorgularda işlemi yapıp alt form çağırarak yapabilirsiniz.
alt formlar gizli olacak
birinci seçenek seçildiğinde

If Me.Seçenek2= 1 Then Me.Tablo1alt.Visible = True' 1 seçenek alt formu gözükecek
If Me.Seçenek2= 1 Then Me.Tablo2alt.Visible = false' 2 seçenek alt formu gizlenecek.

ikinci seçenek seçildiğinde
If Me.Seçenek2= 2 Then Me.Tablo2alt.Visible = True' 2 seçenek alt formu gözükecek
If Me.Seçenek2= 2 Then Me.Tablo1alt.Visible = false' 1 seçenek alt formu gizlenecek.
ilginize tşkrler. Ancak tek sorgu ve tek altformda yapabilirsem daha iyi olacak. Zira sorguyu daha sonra bir seçenek grubuyla daha filtrelemem gerekiyor. Switch fonksiyonuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.
sn mecnun

sorgu tasarlarken tek amaç doğru datayı almak değildir.
Perfarmansını hesaplamak gerekir. örneğinizde Switch fonksiyonu bence gerekli değil.
Aklınızdaki tam bumuydu emin değilim ama son 30 günlük ve son 60 günlük kayıtarı sorguladım ekte.
Hızlı ve basit mantık. İşinizi görmezse yada devşiremezsiniz beni yönlendirin lütfen.
Sayfalar: 1 2