AccessTr.neT

Tam Versiyon: kurum içi yazışmalar
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhabalar...

yapmayı istediğim çalışma kurum için resmi yazışmalar yapmak...yapmanın mümkün olup olmadığını ve bir yol göstermenizi rica ediyorum... az çok Access bilgim var..
kurumda hiyerarşik olarak müdür,müdür yardımcısı,şube müdürü ve istasyonlar var..
müdür bir yazı yolladığında bu yazının müdür yardımcısının ekranına düşmesini,o yolladığında ilgili şube müdürüne,şube müdüür yolladığında ise ilgli istasyona düşmesini istiyorum...bütün hepsine bir kullanıcı şifresi kullanıcı sınıflandırmak istiyorum.. mümkünmüdür?
mümkündür. yazınızı yazdığınız bir memo alan olduğunu düşünün tablonuzda bir müdür imzası checkbox bir müdür yardımcısı checkbox ..... devam eder gider. müdür yazısını yazar. checkbox işaretlediğinde imzaladım anlamında yayınlar. müdür yardımcısı işaretli kayıdı görür okur ve işaretler. müdür yardımcısının altındaki işaretli kayıdı okur ve işaretler böyle adım adım gider.
bir örnek verebilirmisin hocam? mesela her kullanıcı için bir tablo oluşturmam gereklimi şifre ile giriş yaptıgında sadece o kişiye ait gelen ve giden evrak bölümü olacak... o kişi sadece bir üstüne ve bir altına evrak gönderebilecek... veya bir üstünde ve bir altından evrak alabilecek...
tek bir tablo oluşturun

ID...........autonumber
Yazimiz.........memo
YayinTarihi........date/time
Okuyacaklar......text(255 char)
Yayinla..........yes/no

tukarıdaki tablo yapısında müdür yeni bir yazı yazar memo alana yayın tarihini girer okuyucu adı olarak müdür yardımcısının adını ekler varsa diğer kişileri ekler ve yayınla işaretini koyduğunda okuyacaklar kişleri görmeye başlar. md yardımcısı kendi kullanıcı adıyla girdiğinde adı okuyacaklar listesinde olduğundan görebilir. ve okuyacaklar kısmına isterse başka kullanıcı adları ekleyebilir. adı geçen kullanıcılar aynı programa kendi adlarıyla girdiklerinde karşılarına bu yazı gelir.
sağolasın hocam... bu sıralar çok yoğunum kafamı veremiyorum eklediğim örnek doğru yolmudur?
doğru yoldasınız. şimdi bir ana ekrana ihtiyacınız var. kullanıcı girişini yaptıktan sonra içinde büyük bir listbox olan ekran. yayınlanan mesajlarda yayınla=yes ve okuyucu=kullanıcı adını içerenleri döken. bu yaptığınız yazı giriş formunuda ikinci bir ekrana koyacaksınız. giriş formunuzda eklenecek okuyucularıda bir çoklu seçimli listbox ile seçtirip kaydetmenizde fayda var.
Sayfalar: 1 2