AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access 2007 versiyonuna geçiş
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba Sayın Arkadaşlar,
Ms Access 2003 versiyonu ile yazılmış bir veri tabanı programım var, ancak bu programı 2007 versiyonuna geçiremiyorum. Hata mesajı veriyor. VEri tabanını dönüştür tuşuna bastığımda aşağıdaki hatayı veriyor. Ne yapabilirim? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. teşekkürler

Kodlanmış bir veritabanını dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Lütfen veritabanının kodunu çözün ve sonradan yeniden deneyin. Dönüştürülmüş veritabanını korumak için Parolayla Şifrele komutunu kullanın.
MDE uzantılı bir dosyayımı çevirmeye çalışıyorsunuz?
(14/12/2013, 17:55)alpeki99 yazdı: [ -> ]MDE uzantılı bir dosyayımı çevirmeye çalışıyorsunuz?

mdb uzantılı bir dosya.
sayın arkadaşlar,
programı Access 2007 nin özelliklerinden yararlanabilmem için 2007 versiyonuna çevirmem gerekiyor ancak, o kadar uğraşmama rağmen yukarıda bahsettiğim hatayı veriyor. Bu konuda ne yapmam gerektiği hususunda bilgi verebilir misiniz lütfen. Teşekkürler
Herkese Merhaba,
sorunun cevabını bulamadım, başka bir yöntemle olayı çözdüm. Herkes aynı metodu kullanarak benzer problemle karşılaştığında aynısını uygulayabilir sanıyorum.
Access 2007 versiyonu ile yeni bir vt oluşturup, eski dosyadaki tüm tablo, form, sorgu, rapor, macro vs her ne varsa copy-paste yöntemi ile yeni vt 'ye kopyalıyorsunuz. Hepsi bu Img-grin
Dış Veriden Import işlemiyle de hal olur.