AccessTr.neT

Tam Versiyon: form yavaş açılıyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar. yapmış olduğum bir programda yaklaşık aynı tablo içerisine 2000 adet ayrı, 2500 adet ayrı şekilde toplam 4500 adet kayıt girilmiş durumda. ilk 2000 adet kayıt varken tabloya bağlı olarak çalışan formun açılmasında herhangi bir sorun olmuyor. ancak kayıt sayısını 4500 e getirdiğimde form çok ağırlaşıyor ve her işlem için yaklaşık 1 dk kadar bekliyor. bu da seri şekilde işlem yapmama engel oluyor. acaba benim bilmediğim başka bir şey mi var anlayamadım. daha doğrusu ne yapmam gerekir. daha önce yapmış olduğum programlarda yaklaşık 15000 adet kayıt girilmesine rağmen böyle bir sorun olmuyor. bu konuda yardımınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim. saygılar
örnek olmayınca birşey demek tam dogru olmaz ama siz yinede sorgularınızı kontrol edin ,gereksiz sorgulamaları kaldırın derim.
hocam bir de öyle deneyeceğim teşekkür ederim.
sorgu alanlarında * ile tüm bilgileri çekmek yerine gerekli alanları çekerek de bir nebze olsun hızlandırabilirsiniz sanıım.
Select * uyarisi icin kendi adima tesekkurler