AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ping Uygulaması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Access veri tabanından TextBox a bir IP adresi çekiyorum. Bu IP adresine ping çekip sonuçları yine aynı formda bir TEXTBOX ekranında (CMD ekranında değil) görmek istiyorum. Eğer ping başarılı ise HAT VAR değil ise HAT YOK mesajı yazsın. Tüm işlemler bittiğinde de yeni bir sorgulama yapmak için TEMIZLE ve ping işlemini durdurmak için DURDUR butonu gerekli...

Şu kodlarla işlemi ve mesajları hallettim ancak sonuç ekranı ver durdurma işini CMD olmadan halledemedim.

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
Dim IP As String
IP = TextBox4.Text
If My.Computer.Network.Ping(IP) Then
MsgBox("HATTI VARDIR...")
Else
MsgBox("HATTI YOKTUR...")

End If
End Sub

Yardımlarınızı bekliyorum....Şimdiden Teşekkür ederim...
Try
'Google IP numaralarına ping at
Dim internet = My.Computer.Network.Ping("208.67.222.222")

If internet = True Then
MsgBox("internet var")

Else
MsgBox("internet yok")

End If
Catch ex As Exception

MsgBox("internet yok" & Chr(13) & "...")

End Try
Yukarıdaki gönderdiğim kodlarda bu şekilde çalışıyor. Ping işlemi sırasında TTL ekranlarını yani ping süreleri veya paket kayıpları gibi sonuçlarıda bir TEXT ekranında da (CMD ekranı yani DOS ekranı değil windows formunda) görmek istiyorum.
İstediğim bu tarz bir uygulama. Ancak bu kodlarda ping atamadığında sorun çıkıyor. Bu kodlarda nasıl bir düzenleme lazım. Yardım edermisiniz lütfen