AccessTr.neT

Tam Versiyon: tabloya bağlı yeni form açmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhabalar öncelikle başlığa tam ne yazağımı bilemedim konuyla alakasız olabilir kusura bakmayın...

Benim sorum şu olucak. Benim 2 tane tablom var T_IZIN ve T_PERSONEL birbirine bağlı tablolar..
F_IZIN formundaki listelerden personeli seçerip düzenle dediğimde bilgileri F_IZINDUZENLE formuna getirebiliyorum...
Fakat Yeni izin bilgisi eklemek isteğimde Personel Seç kutusundan personeli seçip oluşturduğum F_IZINYENI formuna getiremiyorum...

Başlangıçtamı bir hata yaptım fark edemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim...
Merhabalar
Listeden isim seçip Yeni izine tıkla ve bu kodu tıkladığın butona ekle

Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "F_IZINYENI"

stLinkCriteria = "[IZINID]=" & Me![LSTIZIN]
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria
Dim stDocName As String

stDocName = "F_IZINYENI"

stLinkCriteria = "[IZINID]=" & Me![LSTIZIN]
denedim olmadı hocam... çünkü F_IZINYENI formunda personel bilgilerini getirmke için kullandığım bir kod var ondan kaynaklanıyor sanırım... birde listeden değilde direk açılan kutudan seçip yapamıyormuyuz..

ADSOYAD = Dlookup ("ADSOYAD", "T_PERSONEL", "PERSONELID=" & Me.PERSONEL)
UNVAN = Dlookup ("UNVAN", "T_PERSONEL", "PERSONELID=" & Me.PERSONEL)
ISTASYON = Dlookup ("ISTASYON", "T_PERSONEL", "PERSONELID=" & Me.PERSONEL)
CEPNO = Dlookup ("CEPNO", "T_PERSONEL", "PERSONELID=" & Me.PERSONEL)
resim = Dlookup ("resim", "T_PERSONEL", "PERSONELID=" & Me.PERSONEL)
evet o kodları sil onlardan kaynaklanıyor,çünkü isimleri listeden alıyor,ya listeden seçeceksin( o zaman kodları silmeyeceksin ) açılan kutudan yapacaksan onları silip şu kodları kullan
Dim stDocName As String

stDocName = "F_IZINYENI"

stLinkCriteria = "[IZINID]=" & Me![AKPERSONEL].Column(0)
peki o 4 bilgiyide alarak yeni bir form oluşturamazmıyım.. o bilgilerde bana gerekli çünkü... bir de bu kodlarla yeni izin formu açabiliyorum sıkıntı yok ama personelin bilgilerini oraya çekmem lazım ve o personele kayıt yapması lazım.. mümkünmüdür acaba..
yada sadece metin kutus ve açılan kutuları yenileyebielceğim bir kod var mı? yine düzenledeki formu kullanıp sadece izinlkerin girileceği 4 kutuyu yenilesem olur mu acaba ?
AçılanKutuAdı.Requery
bunu bir dener misin? Konuyu okuyamadım ama son mesaja göre cevap yazdım Fur
Sayfalar: 1 2