AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorgu yardımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba ,
Ekteki çalışmamda Gemi Tablosuna Realese formundaki Ref Kod kullanarak realase no,Realase tarihi,Realse firmasını ekliyorum.
Benim yapmak istediğim örnegin Ref kodlarının 72/100 kısmını Ref koduna yazacagım sonra Ref Kısa kod kısmına 001,004,006,007 gibi yazarak o dört referansa realase no,Realase tarihi,Realse firma alanlarını değiştirmek istiyorum. İnşallah anlatabilmişimdir.

Img-grin
İncelermisiniz...

Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız...
Elinize sağlık çok teşekkür ederim ama ben Formda ikinci bir alanda 001,004,005 gibi yazıp ref kodunun son hanelerinide çek etmesini istiyorum.

Yani tamam 72/100 yazıp bütün 72/100 lerle başlayanı değiştiriyor ama ben onunda içinde seçerek yapmak istiyorum. yani 72/100 lerde 001,009,010 gibi yazığım zaman sadece o 3 ref değiştirsin.
Ufuk hocanın kodlarına ekleme yaptım, inceleyiniz.
sn derbederali1971, yazdığım cevap ile ilgili olumlu yada olumsuz dönüş yapabilir misiniz acaba?

Site Kuralları:
2-) Herhangi bir soru(n) için konu açtıysanız verilen cevapları inceleyip en kısa zamanda yapılan yardımın olumlu ya da olumsuz sonucunu bildiriniz.
İlginiz için teşekkür ederim

Sorum 001,009,010 gibi kodları almak idi konuyu bu kod ile çözdüm.
Teşekkür ederim

Dim Sql As String
Dim db As Database
Dim rs As DAO.Recordset

M = Len(KS)
For SAY = -4 To M Step 1
sChar = Trim(Mid(KS, InStr(1, KS, ",") + SAY, 4))
TK = RefKsKod + ".1." + sChar
Set db = CurrentDb()
a1 = Len(TK)
SQL = "SELECT * FROM Gemi"
Set rs = db.OpenRecordset(SQL)
If rs.EOF = True Then Exit Sub
rs.MoveFirst
Do Until rs.EOF
If rs!RefNo = TK Then
rs.Edit
rs!RelFatura = Me.RelFatura
rs.Update