AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablolar Arası Kayıt Arama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Herkese Selam Arkadaşlar.

Bir acemi olarak ve öğrenmenin yaşı yok diyerek ten yine sizlerden yardım istiyorum.

sorum şu .

İki tane tablom var. Birisinde sürekli kayıt yapılıyor.(gdepo) Siparis no , araba no ve not.

ikinci tabloda aynı sı ( kt2liste) fakat ben ikinci tabloya (kt2liste) birinci tablodaki ( gdepo ) siparis nolardan birini yazdığımda, araba no ve not kısmının otomatik gelmesini istiyorum ve bunu alt alta sürekli tekrarlamak istiyorum. örnek ekledim.

diğer bir sorum, daha sonra bu ikinci tablodan sildiğim (kt2liste) kayıtları arsiv diye bi tablom daha var özellik olarak diğer iki tablo ile aynı fakat burada ben bir siparis no sildiğimde sadece sildiğim günün tarihini yazmasını istiyorum. yani ikinci forma üç gün önce bi kayıt eklemissem onu hangi gün sildi isem arsive o günün tarihi ile kaydetmesini istiyorum.

umarım anlatabilmisindir. herkese tesekkürler.
merhaba sayın blumanx,

uygulamanız,"Tanınmayan veritabanı biçimi hatası" vermekte.
provider bağlantı ifadesini tekrar kontrol ediniz.ya da hasar görmüşse,düzenle ve onar ile düzeltmeyi deneyiniz.bir de,2003 dosya formatında farklı kaydederek deneyiniz.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sn atoz112

öncelikle ilginiz için size ve Accesstr.net alilesine çok teşekür ederim. yeniden yükledim ama evde acces 2010 yüklü yine açılmaz hata verirse yarın iş yerinden bi örnek gönderirim tekrar ilgi ve alakanız için çok teşekür ederim
sayın blumanx,

evet,yine aynı hatayı vermekte.yeniden denemenizde fayda var.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
yeni örnek ekledim
merhaba sayın blumanx,

bahsettiğiniz talebinize dair ek'te örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

yapılan işlemler:
1-
kt2listesi formunda iken Siparis no seçildiğinde,gdepo tablosundaki değerler form üzerine getirilmekte.

2-
kt2listesi formunda iken S_No isimli metin kutusuna çift tıkayıp çıkan mesaja EVET dediğinzde;önce arşiv isimli tabloya silinecek olan kayıt kaydedilmekte ardından da kt2listesi tablosundan da kayıt sililinecek.deneyebilirsiniz.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayfalar: 1 2